رئیس قوه‌قضائیه: بسترهای فسادزا اصلاح می‌شوند

کدخبر: 304638
اقتصادنیوز؛ رئیس قوه قضاییه از ضرورت اصلاح بسترهای فسادزا سخن گفت و اظهار داشت: همه پرونده‌هایی که روی میز قضات هست مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

به‌گزارش اقتصادنیوز به‌نقل از قوه قضاییه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه در حاشیه هفتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم گفت: مصمم هستیم هم با مفسد و هم با فساد مبارزه کنیم و بنده در اینجا اعلام کردم که همه پرونده‌هایی که روی میز قضات هست مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: پرونده‌هایی که به هر دلیل دغدغه مردم شده است، باید مورد رسیدگی قرار گیرد.
رئیسی تاکید کرد: اصلاح نظام ها و بسترهای فسادزا از اولویت‌های جدی است که هم مورد رسیدگی و مطالبه ماست و هم باید دست اندرکاران و مسئولان دنبال کنند تا ان شاء الله خاطر مردم جمع باشد.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد خاتمی نیز در حاشیه این اجلاس گفت: آیت الله رئیسی به عنوان یکی از شخصیت های دعوت شده در این اجلاس در سخنان خود اعتماد مردم را سرمایه اصلی نظام اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: این که مدام در این سال‌ها فسادها اعلام شده است اما اقدام ها کم یا ناگفته ماند به اعتماد مردم آسیب زد.

وی افزود: آیت الله رئیسی این اعتمادسازی و بازگرداندن اعتماد آسیب دیده را به عنوان یک راهبرد مطرح کرد که البته حرف درستی است.  

خاتمی افزود: رئیس قوه قضاییه در رابطه با عدالت تاکید خاصی داشت و گفت که ما خط قرمز نمی شناسیم و در حقیقت با این کار مدیران صالح و ناصالح شناخته می شوند و حرف شان این بود که مبارزه با مفسد و فساد را داشته باشیم. واقعیت این است که جامعه ما امیدوار شده و به این نقطه رسیده که نظام عزم جدی برای مبارزه با فساد دارد.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید