دولت سعودی ادعا کرد؛

تکرار ادعای دخالت ایران در حمله به آرامکو

کدخبر: 304642
اقتصادنیوز؛ دولت سعودی که تاکنون هیچ سند قابل قبولی برای ادعای دخالت ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو ارایه نکرده است ، در نشست روز سه شنبه خود این ادعا را باز هم تکرار کرد .

به‌گزارش‌اقتصادنیوز، بر اساس خبری که خبرگزاری دولتی عربستان (واس ) منتشر کرد ، کابینه این کشور در جلسه امروز (سه شنبه) خود به ریاست سلمان بن عبدالعزیر شاه این کشور با تکرار این ادعا، خواستار مهار آنچه که سیاست ها و رفتارهای تخریبگرانه ایران نامید از سوی محافل بین المللی شد .

این شورا همچنین مدعی شد که تصمیم عربستان برای پیوستن به ائتلاف منطقه ای آمریکا برای حمایت و مقابله با تهدیدها در مسیرهای دریایی و تجاری جهانی و تامین ثبات آن برای تداوم صادرات انرژی است.

دولت سعودی که تاکنون در تلاش برای بین المللی کردن موضوع حمله به آرامکو  شکست خورده است ادعا کرد که حمله به تأسیسات نفتی "بقیق" و "خریص" به وسیله تسلیحات ایرانی صورت گرفته و تجاوزی توجیه ناپذیر به روند انتقال انرژی به بازارهای جهانی است.

این درحالی است که  جنبش انصارالله یمن مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است و آن را پاسخی به تداوم حملات جنگنده های ائتلاف آمریکایی -عربستانی به یمن اعلام کردند.

یگان  پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز شنبه ۲۳ شهریور ماه در عملیاتی با عنوان "توازن بازدارندگی دوم " پالایشگاه های بقیق" و "خریص" وابسته به شرکت نفتی "آرامکو" عربستان را با ۱۰ پهپاد  هدف خود قرار داد.

این حمله تولید نیمی از نفت عربستان را متوقف کرد و قیمت نفت را بالا برد. کارشناسان اقتصادی می گویند ماهها وقت لازم است تا این تاسیسات بازسازی شود.​

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید