کدخبر: ۳۰۹۳۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ اشتراک «نیویورک‌تایمز» و «واشنگتن‌پست» را لغو کرد

ترامپ اشتراک «نیویورک‌تایمز» و «واشنگتن‌پست» را لغو کرد

اقتصادنیوز: کاخ سفید از عدم تمدید اشتراک خود در دو روزنامه «نیویورک تایمز» و «واشنگتن پست» خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، خبرگزاری فرانسه نوشت، کاخ سفید اعلام کرد که اشتراک خود در دو روزنامه «واشنگتن پست» و «نیویورک تایمز» را تمدید نخواهد کرد. 

به نظر می‌رسد که این دو روزنامه خوشایند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا نیست.

«استفانی گریشام» سخنگوی کاخ سفید گفت: «بله درست است، ما اشتراکمان را در این دو روزنامه تمدید نخواهیم کرد. این موضوع باعث صرفه‌جویی مبلغ قابل توجهی از وجوه مالیات‌‌دهندگان می‌شود».

ترامپ، دوشنبه گذشته در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» که بسیار به این شبکه علاقه‌مند است، دو روزنامه مذکور را پوچ و متقلب توصیف کرده بود.

گریشام در مصاحبه با روزنامه «وال استریت ژورنال» گفت: «کاخ سفید در نظر دارد از همه آژانس‌های فدرال بخواهد اشتراک خود را در این دو رزونامه لغو کنند». 

«جاناتان کارل» رئیس انجمن خبرنگاران کاخ سفید در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال گفت: «هیچ تردید ندارم خبرنگارانی که در نیویورک تایمز و واشنگتن پست مشغول به کار هستند، به فعالیت رسانه‌ای خود صرف نظر از این اقدام رئیس جمهور ادامه خواهند داد».

وی در ادامه افزود: «تظاهر به نادیده گرفتن عملکرد مطبوعات آزاد باعث مکتوم ماندن اخبار یا توقف فعالیت خبرنگاران برای اطلاع‌رسانی به مردم و محاکمه مسئولان نخواهد شد».

به‌رغم اینکه دو روزنامه نیویورک تایمز و واشنگتن پست از نظر میزان چاپ در رده نخست قرار ندارند، اما تأثیر بسیاری بر سیاست ملی به ویژه در ارتباط با پوشش اخبار کاخ سفید دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند