رقیب ترامپ در انتخابات؛ منتقد کمک نظامی دولت امریکا به اسرائیل

کدخبر: 309745
اقتصادنیوز: برنی سندرز نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا با انتقاد از کمک های نظامی دولت ترامپ به رژیم صهیونیستی ؛ گفت که بخشی از کمک های نظامی واشنگتن به تل آویو باید صرف فعالیت های بشردوستانه در نوار غزه شود.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وی در سخنانی که روز دوشنبه در کنفرانس سالانه "‌جی استریت "‌ ایراد کرد ؛‌ گفت :  فلسطینی ها  حق زندگی در آرامش و امنیت را دارند و بخشی از  کمک های نظامی ۳.۸ میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل باید صرف کمک های بشردوستانه در نوار غزه شود.

طبق توافق صورت گرفته بین رژیم صهیونیستی و آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، واشنگتن سالانه ۳.۸ میلیارد دلار به تل آویو کمک نظامی  می کند.

به گزارش روزنامه تایمز آو اسراییل ؛ وی وعده داد درصورت پیروزی در انتخابات آتی آمریکا ‌؛‌ از کمک نظامی آمریکا به عنوان اهرمی برای کنار گذاشتن شهرک سازی توسط اسرائیلی ها و ترغیب آنان برای ورود به مذاکرات صلح با فلسطینی ها استفاده کند.

وی گفت که کمک نظامی آمریکا را مشروط به اقدامات تل آویو برای رسیدن به راه حل دو دولتی و بهبود شرایط زندگی مردم در نوار غزه می گذارد. این نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا خطاب به صهیونیست ها گفت، اگر کمک نظامی می خواهید باید روابط خود را از اساس با مردم غزه تغییر دهید.

برخی دیگر از دموکرات ها در آمریکا نیز پیشنهاد توقف برخی از کمک ها به رژیم صهیونیستی را داده اند تا این رژیم را برای مذاکرات صلح یا کنار گذاشتن طرح الحاق کرانه باختری تحت فشار بگذارند.

سندرز در سخنرانی خود نتانیاهو و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا را نیز فاسد خطاب کرد و گفت: یکی از آنها در آستانه استیضاح است و دیگری شاید سر از زندان در بیاورد. نمی دانم آنها به لحاظ درستکاری چقدر اعتبار دارند.

برنی سندرز یکی از ۵ کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است که پیش از این نیز در سخنرانی های خود به دولت نتانیاهو به شدت انتقاد کرده بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما