دمشق از مسلحان کرد خواست به ارتش سوریه بپیوندند

کدخبر: 309937
اقتصادنیوز: وزارت دفاع سوریه امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای از نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) خواست برای مقابله با تهدیدات خارجی به ارتش این کشور بپیوندند.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت دفاع سوریه در این بیانیه اعلام کرد که فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه پس از تسلط بر بخش وسیعی از خاک سوریه از نیروهای مسلح کرد موسوم به "قسد" می خواهد تا برای مقابله با حمله خارجی به ارتش این کشور بپیوندند.

این وزارتخانه افزود: ما با دشمنی واحد رو به رو هستیم و باید همه از عرب و کرد، هر آنچه  در توان داریم برای بازپس گیری همه خاک سوریه به کار ببندیم.

از سوی دیگر وزارت کشور سوریه هم در بیانیه ای اعلام کرد که این وزارتخانه آماده است تا از افرادی که مایل هستند به نیروهای امنیتی بپیوندند، پذیرش کند.

پیشتر نیز شبه نظامیان کرد سوری موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوری» (قسد)،آمادگی خود را برای ادغام در ارتش سوریه اعلام کرده بودند.

ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد.

حملات یک هفته ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد و آنکارا به شبه نظامیان کُرد سوریه ۵ روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

روسیه و ترکیه نیز در جریان مذاکرات «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه و «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه ای وی، در سوچی روسیه در تاریخ ۳۰ مهر، به توافق ۱۰ ماده‌ای درباره سوریه دست یافتند که مهمترین بخش آن تفاهم بر سر خروج تمام واحدهای متعلق به شبه نظامیان کرد از عمق ٣٠ کیلومتری مرز ترکیه از جمله منبج و مناطق حومه آن است.​

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما