کدخبر: ۳۱۰۴۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دادگاه رسیدگی به قتل میترا استاد علنی برگزار می‌شود

اقتصادنیوز: قاضی کشکولی از ابلاغ نظریه کارشناسی پرونده قتل میترا استاد به وکلای محمدعلی نجفی و رسیدگی به این پرونده به صورت علنی خبر داد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از قوه‌قضائیه، محمد کشکولی قاضی پرونده قتل میترا استاد درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: نظریه کارشناسی به وکلای محمدعلی نجفی متهم این پرونده ابلاغ شد و وکلا هفت روز مهلت دارند که نظریه کتبی خود را به ما اعلام کنند.

وی افزود: اگر وکلا به نظریه کارشناسی اعتراضی داشتند، باید هیات قضایی بررسی کند که آیا این اعتراضات قابل اجابت هست یا نیست.

قاضی کشکولی افزود: بعد از طی این مراحل وقت دادرسی تعیین و به پرونده رسیدگی می‌شود و این دادگاه علنی خواهد بود.

حمیدرضا گودرزی وکیل نجفی هفته گذشته به خبرنگار قضایی ایرنا گفته بود: نتیجه بررسی مجدد صحنه قتل میترا استاد همسر دوم شهردار اسبق تهران به دادگاه ارسال شده و این بررسی با حضور تیم کارشناسی و وکلای اولیای دم انجام شده ولی هنوز نظریات کارشناسی را ندیده‌ایم و نتیجه به ما ابلاغ نشده است. احتمالا به دلیل تعطیلات این ابلاغ به تعویق افتاه است و چند روز آینده به ما ابلاغ می شود.

۱۵ مهر ماه هیأت قضایی به همراه محمدعلی نجفی، کارشناسان اسلحه‌شناسی، وکیل شهردار اسبق و وکیل مقتوله به صحنه قتل آمده و دوباره آن را بررسی کردند تا پس از این بررسی‌های مجدد کارشناسانه، دادگاه بتواند در مورد جنبه عمومی قتل رأی صادر کند.

طبق گزارشات اعلام شده تاکنون، محمد علی نجفی شهردار پیشین تهران در هفتم خرداد ماه امسال میترا استاد همسر دوم خود را به ضرب دو گلوله در منزل خود واقع در منطقه سعادت آباد تهران به قتل رساند و عصر آن روز با حضور در پلیس آگاهی تهران به قتل اعتراف و دلیل آن را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.
دادگاه این پرونده در شعبه یکم دادگاه کیفری به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی برگزار شد.
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه، هشتم مرداد ماه در نشست خبری از صدور رای پرونده قتل میترا استاد خبر داد و گفت: قتل عمد، ایراد صدمه غیرموثر در قتل و همچنین نگهداری اسلحه غیرمجاز، سه عنوان اتهامی نجفی بود که دادگاه در دو موضوع متهم را محکوم کرده است.
وی افزود: دادگاه قتل عمد را محرز دانسته و با توجه به تقاضای اولیای دم حکم به قصاص صادر کرده است همچنین دادگاه در مورد اتهام صدمه غیرموثر در قتل، چون معتقد به انجام فعل واحد بوده، رای برائت داده است و نجفی در مورد نگهداری سلاح غیرمجاز متهم به دو سال حبس محکوم شده است.
سخنگوی قوه‌قضائیه خاطرنشان کرد: حکم صادره غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است و در صورت اعتراض از ناحیه متهم یا وکلای متهم رسیدگی می شود.
٣٠ شهریور ماه حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی به ایرنا گفت: دیوان عالی کشور بعد از نقض رای قتل عمد موکلم آن را به شعبه ۹ کیفری یک استان تهران برای رای مجدد ارسال کرده است.
وی ادامه داد: شعبه ۹ کیفری بعد از رفع نقایص اعلام شده، دوباره به آن رسیدگی می کند و رای صادر می کند و ما مجددا بر اساس این رای تصمیم گیری خواهیم کرد و چنانچه این رای هم مورد قبول ما نباشد به آن اعتراض خواهیم کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند