کدخبر: ۳۱۳۷۹۰ لینک کوتاه

درخواست شیوخ و بزرگان عراقی از مرجعیت برای حل بحران این کشور

اقتصادنیوز:‌ جمعی از شیوخ، افراد صاحب نفوذ و بزرگان مناطق مرکزی و جنوبی عراق از مرجع شیعیان این کشور درخواست کردند برای حل بحران این کشور وارد عمل شود و نسبت به وقوع جنگ داخلی هشدار دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سومریه نیوز نوشت، در بیانیه مشترک شیوخ و بزرگان خطاب به آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق آمده است: ما امروز از باب شرعی و انسانی از شما درخواست می‌کنیم که درخصوص وضعیت فروپاشی دولت، نبود قانون و آزادی گروه‌ها و مافیاها که در قالب تظاهرات رخ می‌دهد، موضعی اتخاذ کنید.

 در ادامه این بیانیه آمده است: می‌دانیم که سیاست‌مداران و احزاب آنها دست به فساد، ویرانی و گسترش فقر زده‌اند و شما به دنبال تأدیب آنها هستید و می‌خواهید که مردم حقوق خود را مطالبه کنند، اما باید از نمایندگان و معتمدان خود بخواهید شما را در جریان واقعیت امر وضعیت استان‌های عراق قرار دهند، چرا که تأخیر بیش از این جایز نیست و از باب فقه و شرع با هدف حفظ نظام عمومی لازم است که شما مداخله کنید.

شیوخ و بزرگان مناطق مرکزی و جنوب عراق در این بیانیه برای مقابله با طرف‌ها، احزاب و افراد فاسد و نیز دور نگهداشتن کسانی که به دنبال بهره‌برداری از تظاهرات برای کسب مناصب و درآمد هستند، اعلام آمادگی کرده و از آیت‌الله سیستانی خواستند فورا برای توقف نابسامانی‌های عراق وارد عمل شود. آنها همچنین نسبت به وقوع جنگ داخلی هشدار دادند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند