کدخبر: ۳۱۶۸۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش سخنگوی قوه قضائیه به بیانیه ۷۷ اصلاح‌طلب: یکی دونفر بازداشت شدند

واکنش سخنگوی قوه قضائیه به بیانیه ۷۷ اصلاح‌طلب: یکی دونفر بازداشت شدند

اقتصادنیوز: سخنگوی قوه قضائیه در مورد بازداشت برخی چهره‌های اصلاح طلب گفت: توقع این است که چهره ها و افراد سرشناس صف خودشان را از عناصری که جلوی نظام می ایستند جدا کنند و از بیانیه دهندگان تبری بجویند نه اینکه آنها را منتسب به خود بدانند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وی افزود: بیانیه‌ای تنطیم شده که مفاد آن حمایت از دشمن بود و حمایت از اغتشاشگران بود اما برخی گفتند امضاهایشان نخوانده شده بوده و برخی گفتند امضایی نکرده و برخی گفتند بیانیه امضا شده تغییر کرده است.

اسماعیلی گفت: در این مورد که کدام یک از این افراد صحیح گفته‌اند یا خیر توسط مرجع قضایی تدبیر خواهد شد، سوالاتی از آنها شد برای برخی قرار تأمین صادر و یکی دونفر تامین وثیقه را نسپردند و بازداشت شدند.

وی همچنین درباره بیانیه صادر شده از سوی ۷۷ نفر از اصلاح طلبان و بازداشت ۱۷ نفر از آنها گفت: گروههای مختلف امضا کنندگان این بیانیه هستند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: تحقیقات آغاز شده و بررسی قضایی برای ما مهم است که هنوز تصمیمی گرفته نشده و نمی توانیم بگوییم چندنفر مجرم هستند.

اسماعیلی گفت: باید در فرآیند رسیدگی و تحقیقات قاضی پرونده به این علم برسد که چه کسانی در این فرآیند مجرم بوده اند و چه کسانی بی گناه.

اسماعیلی بار دیگر در پاسخ به سوالی در مورد بیانیه اصلاح طلبان که از وی پرسیده شد آیا سخت گیری شده است گفت: ای کاش به بیانیه این ۷۷ نفر توجه می شد. چه شده که با این بیانیه در مواقع بحران بحران آفرینی می کنند مگر کسی به اعتراض و انتقاد اشکال میگیرد؟ در بیانیه ۷۷ نفری هم اعتراص هست اما اعتراض با حمایت از اشوبگران تفاوت دارد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: اعتراض کتبی یک راه اعتراض است درست است، اما همانگونه که مردم صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند چرا در حوزه های دیگر صف منتقد و معترض از صف کسانی که بدنبال تخریب و حمایت از اغتشاشگران هستند جدا نمی شود.

وی گفت: اگر این مرزبندی‌ها شود اشکالی نیست، اما اینکه بعضی ها این جداسازی را قبول ندارند و از خرابکار حمایت می کنند باید پاسخگوی اعمال خود باشند البته فعلاً قضاوت نمی‌کنیم و پرونده مقدماتی تشکیل شده اجازه دهید بررسی قضایی شود و بعد بگوییم، البته در ابتدای کار اینگونه بلوا راه انداختن درست نیست.

اسماعیلی افزود: پرونده به دادسرا رفته،کیفرخواست صادر شده اما نقصی داشته که الان رفع شده و مجدد به دادگاه رفته و بزودی جلسات دادگاه آن برگزار می شود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند