کدخبر: ۳۱۷۴۵۶ لینک کوتاه

ناطق‌نوری در جلسات جامعه روحانیت شرکت می‌کند؟

اقتصادنیوز: عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: طبیعی است که برخی نیروهای اصلاح‌طلب و حتی جریان ولایی نتوانند از سد شورای نگهبان رد شوند. این را نباید حمل بر سختگیری شورای نگهبان قرار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام موسی‌پور عضو جامعه روحانیت مبارزدر خصوص جلسات این تشکل برای انتخابات مجلس و فعالیت‌های آن گفت: جامعه روحانیت مبارز در این دوره از انتخابات قرار نیست به صورت میدانی و محوری وارد شود. ما همه گروه‌ها و اقشار را برای حضور در انتخابات دعوت می‌کنیم و نیروهای ارزشی و انقلابی را به وحدت دعوت می‌کنیم اما اینکه خود به صورت مستقیم به انتخابات ورود کنیم؛ خیر، چنین چیزی نیست.

وی در خصوص اینکه پس در هیچ حوزه انتخابیه‌ای لیستی به اسم جامعه روحانیت منتشر نخواهد شد، گفت: تا این لحظه چنین تصمیمی گرفته نشده است.

این عضو جامعه روحانیت مبارز در خصوص ناطق نوری گفت: با وجود آنکه جلسات جامعه روحانیت به طور منظم برگزار شود اما ایشان مدت زیادی است که در این جلسات شرکت نکرده‌اند.

موسی‌پور در پاسخ به این سوال که با وجود شرایط بد اقتصادی و ناراحتی مردم از این روال آیا نباید در برهه‌ای که نظام نیازمند حضور گسترده مردم در انتخابات است، شورای نگهبان در رویه خود تغییر ایجاد کند، گفت: این شورا براساس ضوابط قانونی عمل می‌کند و تا وقتی که این رویه را داشته باشد مورد قبول جامعه سیاسی کشور است. طبیعی است که برخی نیروهای اصلاح‌طلب و حتی جریان ولایی نتوانند از سد شورای نگهبان رد شوند. این را نباید حمل بر سختگیری شورای نگهبان قرار داد.

این عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: شما حضور گسترده‌ای را برای ثبت‌نام‌ها شاهد بودید. آیا همه این افراد صلاحیت دارند؟ اگر شورای نگهبان همه را تایید کند، مورد بازخواست مردم قرار می‌گیرد. در انتخابات شورای شهر این شورا هیچ نقشی نداشت اما می‌بینیم که بعضا خود دوستان اطلاح‌طلب از روند تایید صلاحیت‌ها در این شورا ایراد می‌گیرند. به هر حال نوعی از بررسی صلاحیت‌ها لازم است که وجود داشته باشد که تا جای ممکن جامع باشد. اگر چنین چیزی وجود نداشته باشد اصلا منطقی و قابل قبول نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند