کدخبر: ۳۱۷۴۶۵ لینک کوتاه

ابراهیم فیاض: اصولگرا و اصلاح‌طلب هر دو می‌بازند/ «اصلاح‌طلبان بدون اسم» برای مجلس رأی می‌آورند

اقتصادنیوز: تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی اظهار کرد: سیاسیون فعلی کشور همه فسیل شدند و دیگر نباید در انتخابات مجلس سرکار بیایند، این افراد وضع مالی شان هم خوب است و دیگر وقت آن رسیده که استراحت کنند و خاطرات شان را بنویسند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز: اصولگرایان و اصلاح طلبان همواره دو قطب رقابت های انتخاباتی بودند اما رصد فضای سیاسی کشور نشان می دهد که گویا دیگر این معادله به هم خورده است.

ابراهیم فیاض درباره معادلات انتخابات مجلس شورای اسلامی به نامه نیوز گفت: همه اصولگرایان اعم از قالیباف و پایداری باورشان این است که دیگر رأی آورده‌اند و انتخابات را برده‎‌اند بنابراین دائم درباره تصمیماتی که می خواهند در مجلس آینده برای اداره کشور بگیرند، حرف می زنند. 

وی افزود: البته اصلاح طلبان هم از این طرز فکر اصولگراها راضی هستند و بر آتش همین باور اصولگراها می دمند و بیشتر بیشتر فضای بازی در این زمین را برای آنها مهیا می کنند چون یادمان نرفته که همه اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 باور داشتند که رأی آوری رئیسی قطعی است اما همین تصور باعث شکست آنها شد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اصولگرایان کلاسیک و سنتی رأی نمی آورند، ادامه داد: همین الان پایداری، قالیباف را تحمل نمی کند، حتی اگر با هم معامله کنند و کنار بیایند؛ اتفاقی نمی افتد و خواهند باخت. تنها راه برای پیروزی اصولگرایان آن است که با جوانان وارد عرصه رقابت شوند تا آنها به مجلس راه یابند و برای اداره کشور مهارت پیدا کنند که اعتقاد دارم این جوانان سریع هم به مهارت خواهند رسید.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی تأکید کرد: اصولگرایان سنتی مانده اند و اصلاح طلبان نیز حاضر نیستند نسل اول خود را رها کنند و به نسل جوان و باسواد خود میدان بدهند؛ حال آنکه نسل جوان جریان اصلاحات به مسائل نگاه تخصصی دارند و در حوزه سیاسی افراط و تفریط نمی کنند. با این اوصاف اصولگرا و اصلاح طلب هر دو با هم خواهند باخت.

وی ادامه داد: احتمالا نسل جدیدی بدون اسم که من به آنها «اصلاح طلبان بدون اسم» می گویم، از شهرستان ها برای انتخابات مجلس رأی خواهند آورد. این گروه نه اصولگرا و نه اصلاح طلب است اما به شدت باسواد هستند و می توانند کشور و نظام را نجات دهند. اگر نسل جدید سیاسی در انتخابات مجلس رأی نیاورد نظام دچار مشکل خواهد شد چون چرخش نخبگان رخ نخواهد داد.

فیاض با بیان اینکه سیاسیون فعلی کشور همه فسیل شدند و دیگر نباید در انتخابات مجلس سرکار بیایند، توضیح داد: این افراد وضع مالی شان هم خوب است و دیگر وقت آن رسیده که استراحت کنند و خاطرات شان را بنویسند. ایران در حوزه سیاست خارجی به خاطر قدرت نظامی و نفوذهای منطقه ای به ثبات رسیده است؛ امروز بزرگترین مشکل کشور فسیل‌های سیاسی هستند برای اقتدار آینده نظام، باید فسیل ها کنار بروند و جوان ها بیایند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند