کدخبر: ۳۱۷۴۷۸ لینک کوتاه

چند درصد آمریکایی ها موافق استیضاح ترامپ هستند؟

اقتصادنیوز: به دنبال آنکه مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح دونالد ترامپ را تایید کرد، نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که اکثریت شرکت‌کنندگان حامی استیضاح و عزل رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نظرسنجی پولتیکو – مورنینگ کانسالت که جمعه منتشر شد، نشان می‌دهد ۵۲ درصد از شرکت‌کنندگان ثبت‌نام شده در این نظرسنجی از تصمیم مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ حمایت می‌کنند و ۵۱ درصد هم از تصمیم سنا برای عزل او حمایت خواهند کرد. در همین حال، ۴۳ درصد مخالف استیضاح ترامپ هستند و ۴۲ درصد هم با برکناری او مخالفت می‌کنند.

درست همانند گروه‌بندی‌ها در کنگره، حمایت شرکت‌کنندگان از استیضاح در طیف حزبی هم متنوع است. ۸۵ درصد از دموکرات‌ها استیضاح را تایید می‌کنند، در حالی که تنها ۱۷ درصد از جمهوری‌خواهان موضع مشابهی دارند. در میان گروه‌های مستقل هم دودستگی دیده می‌شود؛ ۴۸ درصد موافق استیضاح و ۴۱ درصد مخالف آن هستند.

در مجموع از ۱۳۸۷ شرکت‌کننده بین ۱۹ تا ۲۰ دسامبر نظرسنجی به عمل آمد. این افکارسنجی بعد از رای مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ انجام شد. انتظار می‌رود سنا پرونده استیضاح ترامپ را ژانویه بررسی کند و با توجه به اینکه جمهوری‌خواهان اکثریت آن مجلس را در اختیار دارند، ترامپ احتمالا تبرئه خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند