کدخبر: ۳۱۷۹۷۴ لینک کوتاه

واکنش سخنگوی دولت به آمار رویترز درباره ۱۵۰۰ کشته در اعتراضات آبان ماه

اقتصادنیوز: سخنگوی دولت گفت: رویترز یک آژانس دروغگو است شاید اشکال ما هست که باید سریعتر آمار را تفکیک کنیم، این آمار را بشدت تکذیب می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، علی ربیعی سخنگوی دولت امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص مهمترین مصوبات جلسه هیئت دولت، گفت: ۵ هزار میلیارد تسهیلات برای ۴۰ هزار بازنشسته کشوری و لشکری اختصاص داده شد که در اختیار بانک مسکن قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه امروز تصمیم مهم دیگری درباره مناطق مرزی کردستان و آذربایجان غربی اتخاذ شد، افزود: در این جلسه تصمیم گرفته شد که جاذبه های کولبری پایین بیاید و جاذبه ها را به سمت بازارچه های مرزی سوق دهیم که با سهولت بیشتری کالا وارد شود.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر و فارس بخوانید؛

* اقلامی که بتواند سودآوری داشته باشد، در قالب بیش از ۱۰۰ قلم پیشنهاد شد که بتواند اثر گذار باشد. با توجه به ظرفیت مبادلات و سختی کار در بازارچه های مرزی و اخذ گمرک، ۱۵ درصد سود بازرگانی برای بازارچه های مرزی تخفیف اختصاص داده شد.

* ساماندهی مرزنشینان در جلسه هیئت وزیران مورد بحث قرار گرفت و به کمیسیون اقتصاد رفت و امیدواریم در سال‌های باقی مانده دولت بتوانیم سرمایه گذاری جدید داشته باشیم. در مورد فروش املاک دولتی هم صحبت شد و قرار شد وزارت اقتصاد خود املاک را انتخاب کند.

* نوع بنزین ما با کیفیت است، این کار از سال ۷۶ شروع شد و مشکل اصلی از احتراق سوخت در موتور است.

* {در پاسخ به این پرسش که آمار اعلام شده توسط رویترز درباره کشته‌های حوادث اخیر چقدر واقعیت دارد؟}: اینها سازمان‌های شناخته شده و دروغگویی هستند که به انتشار این دروغ‌ها عادت دارند. آنها به انسان‌ها نگاه فله‌ای می‌کنند.

* شاید اشکال از ماست که باید به سرعت آمار تفکیک شده و اسامی را اعلام کنیم. این کار در حال انجام است اما باید با دقت باشد. این آمار اعلام خواهد شد.

* {در پاسخ به این پرسش که آیا در اعلام این آمار تاخیر بیش از حدی انجام نشده است}: من در جریان تفکیک آمار نیستم و نمی‌دانم چه مشکلی وجود دارد اما این آماری که اعلام شده بسیار غلوآمیز است و من آن را به شدت تکذیب می‌کنم.

*{ با اشاره به بیانیه حقوق بشری اتحادیه اروپا در قبال ایران}: ما دولتی نیستیم که مسائل داخلی خود را کتمان کنیم. ابعاد حادثه آبان ماه معلوم خواهد شد، اما آن سازمان‌ها هم سیاست‌های دوگانه دارند و برخی اتفاقات را اصلا نمی‌بینند. رئیس جمهور آمریکا در قبال کشته شدن یک خبرنگار در یک کشور دیگر گفت: چیز مهمی نیست اما ما درباره این مسائل از آن سازمان‌ها حساس‌تر هستیم و آن بیانیه را مداخله در امور داخلی خود می‌دانیم. جاری شدن خون از بینی حتی یک ایرانی درد همه ماست.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند