کدخبر: ۳۱۹۴۴۱ لینک کوتاه

انگلیس: آمریکا ما را در جریان ترور سردار سلیمانی نگذاشته بود

اقتصادنیوز: مقام‌های بریتانیا اعلام کردند که در جریان عملیاتی که به شهادت فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انجامید قرار نداشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، اسپوتنیک نوشت، مقام‌های بریتانیا در جریان عملیاتی که به شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انجامید قرار نداشت. این خبر را روزنامه گاردین در حالی گزارش داد که در پی این حمله، بریتانیا تلاش کرده از منافع خود در خاورمیانه حراست کند.

«تام تاگندات»، رئیس کمیته امور خارجه در پارلمان پیشین بریتانیا اعلام کرد که آمریکا بارها از گزارش چنین اقداماتی به بریتانیا شانه خالی کرده است.

وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی گفت: «به باور من، هم‌پیمان بودن به این معناست که بتوانیم دشمنان‌مان را شگفت‌زده کنیم نه یکدیگر را. این الگویی است که همواره در کار بوده و متاسفانه آمریکا بارها از این وظیفه شانه خالی کرده است. امری که البته مایه نگرانی بسیاری است.»

این مقام سیاسی افزود: «در پی اقدام آمریکا، دولت بریتانیا باید دست به انتخاب‌هایی شتاب‌زده برای حراست از منافع و شهروندان‌مان در سراسر دنیا بزند.»

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند