کدخبر: ۳۲۱۴۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سخنان مهم مقام‌معظم رهبری در نماز جمعه تهران/ روزهای تشییع سردار سلیمانی و کوبیدن پایگاه آمریکا، یوم‌الله است

اقتصادنیوز: نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای در مصلی امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی(ره) از دقایقی پیش آغاز شد. 

رهبر انقلاب در خطبه نماز جمعه فرمودند: همه برادران عزیز و خودم را دعوت و توصیه به رعایت تقوای الهی می کنم. اگر نصرت الهی را می خواهیم در تقواست.

ایشان تاکید کردند: اگر توفیقات الهی را می خواهیم، اگر هدایت الهی را می خواهیم در تقواست، اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را می خواهیم در تقواست، همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار دهیم.

رهبری اظهار داشتند: در نماز جمعه آنچه مهم است، توصیه به تقواست. خود این حقیر بیشتر از شما محتاج این توصیه هستم، امیدوارم خدای متعال توفیق دهد که هرکدام به وسع و اندازه خودمان تقوای الهی را رعایت کنیم.

اهم اظهارات رهبر انقلاب را بخوانید؛

*یک آیه پر مضمون مثل آیات دیگر در سوره ابراهیم است، که بحث امروز من درباره همین سوره است. موسی پیامبر عظیم الشان الهی مامور است که ایام الله را یاد مردم بیاورد، ایام الله آیه و نشانه و دلیل راه هستند، برای کسانی که صبار هستند و شکورند، معنی صبار استقامت و صبر است. 

*ایام الله مهم است، برای کی؟ برای مردمی که صبور و شکورند.

* آیه بعد می‌فرماید حضرت موسی این دستور را عملی می‌کند. به یاد آنها آورد نجاتشان از دست فرعونیان را. از دست قدرت ستمگر را، که چطور شما را نجات داد. این از ایام الله است. یکی از نمونه‌های ایام الله این است. وقتی که جوامع و انسان‌ها از دست ستمگر نجات پیدا می‌کند، بعد دنباله این ندای عمومی پروردگار است.

* خداوند خطاب به حضرت موسی می‌فرماید اگر شکرگذاری کردید ما آن نعمتی که به شما دادیدم را زیاد خواهیم کرد اما اگر کفران نعمت کردید آن موقع عذاب الهی است . در آیه بعد هم نتیجه کلی می گیرد و می گوید موسی اینکه می گوییم مراقب نعمت خدا باشید برای خود شماست.

* ایام الله مهم است و می خواهم از ایام الله صحبت کنم برای مردمی که صبار و شکورند یعنی مردمی که با اندک مشکلی از میدان خارج نمی شوند و ابعاد پنهان و آشکار نعمت را می‌دانند و قدرشناسند و بر اساس آن احساس مسوولیت می‌کنند. بنابراین ملت و جمعیتی که بی صبر نیستند؛ این آیات سوره ابراهیم و مکی است یعنی آنجا که مسلمانان در اوج مبارزات قرار داشتند به آنها مژده می‌دهد که خداوند ایام اللهی دارد و شما باید شکرگزار ایام الله باشید و اگر شما شکرگزار باشید خداوند شما را پیروز می گرداند 

*دو هفته ای که بر ما گذشت، دو هفته پر ماجرا و استثنایی بود، حوادث تلخ ، ماجراهای شیرین. و حوادث درس آموز برای ملت ایران پیش آمد، یوم الله یعنی آن روزی که دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده می کند، آن روزی که ده ها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و دیگر کشورها به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند یکی از ایام الله است.

*آنچه اتفاق افتاد کار هیچ عاملی جز قدرت دست خدا نمی توانست باشد، آن روزی هم که موشک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه آمریکایی را در هم کوبید آن روز هم یکی از ایام الله است.(تکبیر نمازگزاران)

*ما این دو روز را جزو ایام الله در همین چند دو هفته گذشته در مقابل چشم خودمان مشاهده کردیم. اینها روزهای نقطه عطف تاریخ هستند، روزهای تاریخ ساز هستند. روزهای عادی نیستند، اینی که یک نیرو و ملتی این قدرت را دارد که به یک قدرت و استکبار سیلی بزند نشان دهنده دست قدرت الهی است. روزها تمام می شوند،  لکن تاثیرات این روزها در زندگی ملت ها باقی می مانند. در روحیه ملت ها و منش ملت ها آثار این روزها ماندگار و جاودانه است.

*حالا جامعه ایرانی به نظر ما یک جامعه صبار و شکور است. ملت ما ملت پراستقامتی است. و ملت شکرگذاری است. در طول این سال های متمادی ملت ایران همواره سپاسگذار الطاف الهی در این سالها بوده است. ما ملت صبار و شکور باید از این آیات درس بگیریم.

*این عشق و وفا و این ایستادگی و این بیعت بزرگ با خط امام نشان‌دهنده معنویات و باطن این ملت هم هست. مردم با این حضورشان در میدان با خط امام بیعت کردیم. ملتی با این عظمت آن هم بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال از رحلت امام اینگونه با امام مردم بیعت می‌کنند. چه شد که در چند روز قبل از این حادثه و بعد از این حادثه امپراتوری خبری صهیونیسم در همه دنیا سعی کردند نام سردار بزرگوار عزیزمان را متهم کنند به تروریسم.

*خود این شهادت بزرگ که مربوط به تشییع بود، یکی از آیات قدرت الهی است، رسوایی دولت بی‌آبروی آمریکا را رقم زد. اینها کسی را که سرشناس‌ترین و قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم بود، شهید کردند.

ـ*شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه قوی‌ترین فرمانده بود. کدام فرمانده دیگر قدرت داشت می‌توانست کارهایی که او انجام داد انجام دهد؟

ـ*به یک منطقه‌ای در محاصره ۳۶۰ درجه‌ای که دشمن است، شهید سلیمانی با بالگرد وارد این منطقه می‌شود جوانان خوبی در آن منطقه هستند فرماندهی ندارند و چشم‌شان به حاج قاسم می‌افته انگیزه پیدا می‌کنند و دشمن را متواری می‌کنند. چه کسی می‌تواند این کار را انجام دهد؟

*قوی‌ترین فرمانده در منطقه را ترور کردند. در میدان روبروی جنگ با او مواجه نشدند. او را دزدانه و بزدلانه به صورت ترور دولت آمریکا او را ترور کرد و خودشان هم اعتراف کردند که مایه روسیاهی آمریکا شد.

*در این منطقه قبل از این حادثه این کار مخصوص رژیم صهیونیستی بود که افراد را ترور کند و بگوید ما ترور کردیم. صهیونیست‌ها ترور می‌کردند و می‌گفتند ما ترور کردیم.

*آمریکایی‌ها آدم زیاد کشتند. ولی اعتراف نمی‌کردند که ما ترور کردیم. اینجا رئیس‌جمهور آمریکا به زبان خودش اعتراف کرد و گفت ما تروریست هستیم و ما ترور کردیم. رسوایی بالاتر از این چه می‌شود 

*پاسخ قدرتمندانه سپاه هم درخور تدبر است . یوم الله تشییع جنازه شهید عزیز یک طرف قضیه است. عکس‌العمل و واکنش قدرتمندانه سپاه طرف دیگر سپاه است. این ضربه به آمریکا بود البته ضربه مؤثر نظامی بود اما مهمتر و بالاتر از ضربه نظامی ضربه حیثیتی بود. ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود.

*آمریکا سال‌هاست در سوریه عراق لبنان در افغانستان ضربه می‌خورد از دست قدرتمند مقاومت و این ضربه از همه بالاتر بود این ضربه حیثیتی بود ضربه به ابهت آمریکا بود.

*حالا اعلام می‌کنند ما تحریم کردیم و تحریم‌ها را بالا می‌برند. این پاسخ قدرتمندانه چنین خصوصیتی بود.

*به حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی عزیز ،دو شهید عزیز به عنوان فرد نگاه نکنیم به عنوان مکتب نگاه کنیم. سپاه قدس را به عنوان یک مجموعه صرفا  اداری نبینیم به عنوان نهاد انسانی دارای انگیزه مشخص انسانی نگاه کنیم.

* سپاه قدس ، نیرویی است که  رزمندگان  آن بدون مرز هستند و هرجا لازم باشد حضور پیدا می‌کنند.

*سپاه قدس، یک نیرویی است که با سعه صدر به همه جا و همه کس نگاه می کند. رزمندگان بدون مرز هستند و هرجا که نیاز باشد، آنجا حضور پیدا می کند و کرامت مستضعفان را حفظ می کنند و خود را بلاگردان مقدسات و حریم های مقدس می‌کنند. همین ها سایه جنگ و ترور را از کشور خودمان هم دفع می‌کنند. بخش مهمی از امنیت کشور ما محصول کار همین جوانان مومنی است که تحت فرماندهی سردار عزیزمان سالها مجاهدت کردند. بله به کمک غزه و فلسطین هم می روند اما برای خودمان هم امنیت ایجاد می‌کنند.

* فریب خوردگانی که شعار نه غزه نه لبنان سر دادند، نه جان خود بلکه حتی راحتی و منافعشان را هم حاضر نشدند در راه ایران فدا کنند.

*ملت ایران نشان داد از خط مجاهدت شجاعانه دفاع می کند و به نمادهای مقاومت عشق می ورزد و طرفدار مقاومت است و طرفدار تسلیم نیست. کسانی که سعی می کنند چیز دیگری از ملت بزگ ما به مردم و افکار بیگانه و یا افکار عمومی داخل نشان دهند، با با صدق رفتار نمی کنند.

*دلقک های آمریکایی که به دروغ و با رذالت می گویند در کنار مردم ایران هستیم، ببینند مردم ایران چه کسانی هستند. آیا چند صد نفری که به عکس سردار عزیز ما اهانت می کنند، مردم ایران هستند یا جمعیت عظیم و میلیونی که خودشان را در خیابان‌ها نشان می دهند؟ 

قضیه تاسف انگیز حادثه سقوط هواپیما، حادثه تلخی بود. دل ما را به معنای حقیقی سوزاند. از دست دادن جوانان عزیز، مردم خوب‌مان و کسانی که از کشورهای دیگر اینجا بودند حادثه تلخی بود و شکی نیست.

*یک عده‌ای به هدایت از تلویزیون‌های و رادیوهای انگلیسی سعی کردند قضیه را به نحوی آرایش کنند که این دو شهید بزرگوار را به دست فراموشی بسپارند. سعی کردند کاری کنند که به خیال خودشان آن را فراموش کنند.

ـ‌*انسان تعجب می‌کند. یک عده جوان هستد و فریب می‌خوردند ولی عده‌ای جوان نیستند و  حاضر نیستند منافع ملی را درک کنند. آنچه دشمن مایل است از زبان اینها سر می‌زند.

ـ*من می‌خواهم عرض کنم همان اندازه که ما از این حادثه سقوط هواپیما غصه خوردیم دشمن ما به همان اندازه خوشحال شد. به خیال اینکه یک مستمسکی به دست آورده که می‌تواند سپاه و نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند اشتباه کردند. آنها مکر کردند اما ندانستند مکرشان مقابل دست قدرت پروردگار تاثیری ندارد.

ـ‌*حادثه یوم‌الله تشییع جنازه شهید و یوم‌الله در هم کوبیدن پایگاه آمریکایی از بین نمی‌رود و روز به روز زنده‌تر خواهد شد.

ـ*من همین جا لازم است صمیمانه بار دیگر با اصحاب این مصیبت همدردی کنم و در غم آنها شریک هستیم و تشکر کنم از پدر و مادرها و صاحبان عزاهایی با وجود اینکه دلهاشان پر از غم بود در برابر توطئه دشمن ایستادند و برخلاف میل دشمن حرف زدند.

ـ*اینها شجاعت و فهم و بصیرت می‌خواهد. در مقابل این شخصیت‌ها احساس تکریم می‌کند.

ـ*یکی از کارهای دیگر که برای تحت الشعاع قراردادن این حوادث انجام دادند که این سه دولت انگلیس فرانسه و آلمان کردند. که ما مسئله هسته‌ای را بار دیگر به شورای امنیت می بریم که البته مسئولین کشور خوشبختانه پاسخ آنها را داد.

ـ‌*این سه کشور همان سه کشوری هستند که در دوران جنگ تحمیلی تا توانستند به صدام کمک کردند. دولت آلمان وسایل شیمیایی را در اختیار صدام حسین قرار داد.

-*مذاکره دشمن آمیخته با دغل و فریبکاری است. جنتلمن های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند. همان دست چدنی است که خودش را از زیر پوشش مخملی نشان می دهد.

* در حادثه هواپیما ابهاماتی هست. از فرماندهان تشکر می کنیم که برای مردم توضیح دادند ولی این موضوع باید پیگیری شود تا از حوادث مشابه نیز به شک جدی پیشگیری شود.

*برادران عزیز خواهران عزیز حضور ملت ایران مهمترین عامل اقتدار است و این حضور در جاهای متعددی است، یکی از مهمترین آن انتخابات است. در انتخابات حضور ملت ایران کشور را بیمه می کند، دشمن را مایوس می کند. سعی و تلاش شان براین است که نگذارند مردم در انتخابات شرکت کنند مردم باید باشوق و ذوق در انتخابات شرکت کنند. مبادا دشمن در این زمینه خواسته خود را محقق کند.

این خبر درحال تکمیل است...

این مطلب برایم مفید است
63 نفر این پست را پسندیده اند