کدخبر: ۳۲۲۱۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مکرون با ترامپ به توافق رسید

مکرون با ترامپ به توافق رسید

اقتصادنیوز: روسای جمهور فرانسه و آمریکا بر سر اعمال مالیات بر شرکت های دیجیتال که برای مدتی موجب بروز تنش میان واشنگتن و پاریس شده بود به توافق رسیدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، آسوشیتدپرس نوشت، «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه از گفتگوی عالی با همتای آمریکایی خود «دونالد ترامپ» درباره اعمال مالیات بر شرکت‌های دیجیتال خبر داده است.

یک دیپلمات فرانسوی هم می‌گوید توافق شده تا اقدامی در خصوص مالیات یا تعرفه‌ها تا پایان سال جاری انجام نشود.

امانوئل مکرون در توییتی در حساب کاربری خود نوشته است: گفتگوی عالی درباره مالیات بر محصولات دیجیتال با دونالد ترامپ داشتم. ما درباره یک توافق خوب برای جلوگیری از تشدید تعرفه با یکدیگر کار خواهیم کرد.

دونالد ترامپ هم این توییت مکرون را ریتوییت (باز نشر) کرده و نوشته است: بسیار عالی.

یک منبع دیپلماتیک فرانسه هم به رویترز گفته است که امانوئل مکرون و دونالد ترامپ توافق کردند تا جنگ احتمالی بر سر تعرفه‌ها را تا پایان سال ۲۰۲۰ به تعویق بیندازند و مذاکرات در این زمینه را در جریان نشست سازمان توسعه و همکاری اقتصادی ادامه بدهند.

این منبع دیپلماتیک تاکید کرد: آنها توافق کردند تا پایان سال به مذاکرت یک فرصتی بدهند و تا آن زمان موضوع تشدید تعرفه مطرح نیست.

سنای فرانسه تابستان گذشته لایحه سه درصد مالیات بر درآمد حاصله شرکت‌های دیجیتال در فرانسه را به تصویب رساند که شامل همه شرکت‌هایی می‌شود که درآمدشان در این کشور بالغ بر ۲۵ میلیون یورو و در کل جهان بالغ بر ۷۵۰ میلیون یورو باشد.

این مصوبه واکنش دونالد ترامپ را درپی داشت که در ۴ مرداد، تهدید به مقابله به مثل کرد.

دونالد ترامپ در توییتی در آن زمان نوشته بود: اگر کسی باید از این شرکت‌ها مالیات بگیرد، کشور خودشان یعنی ایالات متحده است. ما به زودی پاسخ کاملاً درخوری به اقدام احمقانه مکرون خواهیم داد.

دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مانند اتریش، انگلیس، اسپانیا و ایتالیا هم تابستان گذشته اعلام کرده بودند که قصد دارند بر شرکت‌های دیجیتال مالیات ببندند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند