کدخبر: ۳۲۴۴۸۰ لینک کوتاه

پایگاه‌های جدید آمریکایی در مناطق نفت‌خیز سوریه

اقتصادنیوز: در ماه‌های اخیر مقابله بین آمریکا و روسیه در سوریه مشاهده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، خبرگزاری «آناتولی» نوشت، در رابطه با اینکه در ماه‌های اخیر مقابله بین آمریکا و روسیه در سوریه مشاهده شده است، آمریکایی‌ها با شتاب زیاد به ساخت پایگاه‌های نظامی در شهر «تل براک» در 40 کیلومتری شمال –شرق حسکه سوریه پرداختند.

نظامیان آمریکا در حال گسترش پایگاه های خود در میدان نفتی «العمر» در استان دیرالزور و «تل بیدر» در حسکه هستند. آنها روند گسترش پایگاه های خود در میدان نفتی «العمر» در استان دیرالزور (شرق سوریه) و «تل بیدر» واقع در شمال غرب استان حسکه (شمال شرق سوریه) را آغاز کرده‌اند.

عناصر وابسته به گروهک «پ.ک.ک» در گسترش این پایگاهها، به آمریکا کمک می‌کنند. نظامیان آمریکا در مناطق تحت تسلط شبه‌نظامیان کُرد، در 11 پایگاه و نقطه نظامی در استانهای حسکه، رقه و دیرالزور حضور دارند.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» اطلاع داد که یک کاروان نظامی آمریکا چندی پیش از منطقه کردستان عراق وارد شمال شرق سوریه شد. این کاروان شامل 50 کامیون حامل مواد لجستیکی بوده و قرار است ائتلاف آمریکا از این تجهیزات برای توسعه و احداث پایگاههای تل بیدر و «تل براک» استفاده کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند