کدخبر: ۳۲۴۸۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
برنی سندرز، ایالت نیو همپشایر را برد

برنی سندرز، ایالت نیو همپشایر را برد

اقتصادنیوز: برنی سندرز، سناتور چپگرای آمریکایی با اختلافی کم برنده انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت نیوهمپشایر آمریکا شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سندرز با اختلافی کم نسبت به «پیت بوته‌جج»، در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر پیروزی شده است. بوته‌جج که هفته گذشته انتخابات درون‌حزبی پربحث در ایالت آیوا را با اختلافی بسیار کم از سندرز برده بود، در جایگاه دوم قرار گرفته است.

سندرز در میان حامیانش در نیوهمپشایر گفت: «این پیروزی آغازی بر پایان دونالد ترامپ است.»

در همین حال، «سناتور امی کلوبوچار» نیز در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر در جایگاه سوم قرار گرفته است.

«جو بایدن»، که زمانی اصلی‌ترین گزینه دموکرات‌ها برای رقابت با «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 محسوب می‌شد، بار دیگر با کسب نتایجی ناامیدکننده  پس از «الیزابت وارن» در جایگاه پنجم ایالت نیوهمپشایر قرار گرفته است. او در انتخابات آیوا هم چهارم شده بود.

بایدن با این حال همچنان به ادامه رقابت‌ها ابراز امیدواری کرده است. او به طرفداران خود در کارولینای جنوبی گفته، رقابت هنوز تمام نشده بلکه تازه شروع شده است.

سندرز انتخابات نیوهمپشایر 25.7 درصد آرا را به دست آورده و نزدیک‌ترین رقیب او بوته‌جج، به 24.4 درصد آرا دست پیدا کرده است. امی کلوبوچار صاحب 19.7 درصد آرا شده است. وارن 9.3 درصد آرا و بایدن 8.4 درصد آرا را از آن خود کرده‌اند.

انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها مقدمه‌ای برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکاست و کسی که بتواند از رقابت‌های درون حزبی نهایتا بیشترین موکلین انتخاباتی را کسب کند، با تائید کنوانسیون ملی دموکرات‌ها، رقیب دونالد ترامپ در انتخابات آبان‌ماه آتی خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند