کدخبر: ۳۲۶۱۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
امام جمعه تهران: گام‌های رفتن به پای صندوق رای دشمن را به خشم وا می‌دارد

امام جمعه تهران: گام‌های رفتن به پای صندوق رای دشمن را به خشم وا می‌دارد

اقتصادنیوز: خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: رهبری فرمودند انتخابات وظیفه شرعی، ملی، انقلابی، جشن ملی و احقاق حق آحاد مردم برای دخالت در سرنوشت کشور است. وظیفه شرعی است چرا که حفظ نظام از اوجب واجبات است و این حضورها مقدمه واجب است؛ علاوه بر اینکه گام‌های رفتن به پای صندوق دشمن را به خشم وا می‌دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: در روایتی امام صادق(ع) فرمود بهترین و لازم‌ترین سفارش این است که خدا را فراموش نکنیم و مدام خدا را در یاد داشته باشیم و در حال نشسته و ایستاده عبادتش کنیم. 

وی ادامه داد: برای این خطبه چهار مناسبت را یادداشت کرده‌ام و دو تحلیل و آرزوی من برای همیشه این است که وقتی به پشت این تریبون می‌آیم وقت شما را زیاد نگیرم. دیروز اول اسفند سالگرد شهادت حجت‌الاسلام محلاتی در سال ۱۳۶۴ بود که روز روحانیت و دفاع مقدس نامیده شده است. مناسبت دوم سه شنبه اول رجب، ششم اسفند میلاد خجسته امام باقر(ع) است و مناسبت سوم پنجشنبه شهادت امام هادی(ع) است که تجلیل از مقام شامخ امامان مصداق تعظیم شعائر و ادای حق رسالت است. 

وی افزود: مناسبت چهارم این است که علیرغم اینکه بنده روز شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی خطیب نماز جمعه بودم و در حد توان اندکم عرض ادب داشتم اما ذکر خیر ایشان را همچنان لازم می‌دانم. وصیت نامه این بزرگ، وصیت بسیار حکیمانه‌ای بود نو وصیتی است که جز عنصر اخلاص توان نگارش این وصیت را ندارد. چشمه‌های حکمت بود که به قلم آمد و بارها خواندنی است. راز تکریم حاج قاسم سلیمانی این است که راه او دنبال شود و راه او در این وصیت نامه که عمده‌ترین بخشش تاکید بر ولایت‌مداری‌ست به خوبی آمده است. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: دو تحلیل نیز در این خطبه وجود دارد که یکی در رابطه با مهمترین مسال روز ما یعنی انتخابات است و ۸ نکته راجع به انتخابات نوشته‌ام. نصف روز دوم اسفند گذشته و نیمه دیگر باقی است و جای تاکید بر حضور است. عزیزانی که رفتند خدا از آنها قبول کند و عزیزانی هم که هنوز رای نریختند به سفارش مقام معظم رهبری عمل کنند و رای دهند و در حد توانشان در تهران که سی نفر برای مجلس می‌خواهد آنهاییکه خودشان شناخت دارند بنویسند و اگر شناخت ندارند لیست را با کمک دیگران پر کنند. رهبری فرمودند انتخابات جهاد عمومی و مایه تقویت کشور و آبروی نظام اسلامی است. 

وی ادامه داد: ایشان آنگاه فرمودند انتخابات وظیفه شرعی، ملی، انقلابی، جشن ملی و احقاق حق آحاد مردم برای دخالت در سرنوشت کشور است. وظیفه شرعی است چرا که حفظ نظام از اوجب واجبات است و این حضورها مقدمه واجب است. علاوه بر اینکه گام‌های رفتن به پای صندوق دشمن را به خشم وا می‌دارد. 

وی با بیان اینکه اگر کسی می‌خواهد ببیند انتخابات چه نقشی دارد، به شیطنت دشمنان شکست‌خورده بر عدم حضور مردم در انتخابات نگاه کند، خاطرنشان کرد: آنها ملتمسانه از مردم می‌خواستند در انتخابات شرکت نکنند اما بصیرت مردم برای کوری آنها موجب شد عملا مرگ بر آمریکا را به آنها نشان دهند. این آمدن‌ها و رای دادن‌ها، موجب سرافنکندگی دشمنان می‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: از همه کاندیداها و هواداران آنها می‌خواهم پایان رقابت‌ها را آغاز رفاقت‌ها ببینند. فضای انتخابات و دعواهای انتخاباتی را کش ندهند و جامعه را آکنده از تفرقه نکنند که حرکتی ضد انقلابی است.

خاتمی با بیان اینکه کسانی که حائز اکثریت آرا شدند، مغرور نشوند و با رقبای خود کینه‌توزانه و بی‌مهرانه برخورد نکنند، ابراز داشت: اینکه بعد از پیروزی انتخابات این وزیر و آن وزیر را بینند تا فلان مسئول که با او همراهی نکرده است، را عوض کنند، این کار اشتباه است. من از وزرا می‌خواهم در عزل و نصب‌ها دقت کرده و بر قانون بایستند.

وی اضافه کرد: به این نمایندگان می‌گویم این عملکرد نشان می‌دهد، شما برای خدا نیامده‌اید. اگر آمده بودید، خواستار برکناری فلان مسئول به خاطر عدم همراهی نمی‌شدید.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به کاندیداهایی که حائز اکثریت آرا نشده‌اند هم بیان کرد: کاندیداهایی که حائز اکثریت آرا نشدند، به وظیفه خود عمل کردند و نباید بی‌مهرانه با آنها برخورد شود. از آنها هم باید تشکر شود که در فضای انتخاباتی آمدند. قهر از نظام معنی ندارد. ایده‌های خود را به منتخبان بدهید و با منتخب مردم همکاری داشته باشید.

خاتمی با اشاره به مدت زمان باقی مانده مجلس دهم هم یادآور شد: سه ماه از عمر مجلس دهم باقی مانده است. از همه نمایندگان – چه آنهایی که در مجلس بعدی هستند و چه آنهایی که نیستند - انتظار می‌رود بنا به سوگندشان تا آخرین لحظات به خوبی و نشاط به وظیفه خود را عمل کنند.

وی ادامه داد: به بزرگان بلاد و دلسوزان هر حوزه انتخابیه نیز پیشنهاد می‌کنم همایش وحدت برگزار شود و همه کاندیداها – چه کسانی که حائز اکثریت آرا شده‌اند و چه کسانی که حائز اکثریت آرا نشدند - دعوت شوند و آنها پیمان وحدت ببندند و دست در دست هم برای عمران و آبادی هر چه بیشتر شهر تلاش کنند.

امام جمعه موقت تهران خواستار فرهنگ‌سازی انتخاباتی از سوی مردم شد و عنوان کرد: مردم به کاندیداهایی که دعوای انتخاباتی را مطرح می‌کنند، عملا نشان دهند که به این مسائل توجه نمی‌کنند. شما مردم توان این فرهنگ‌سازی را دارید.

خاتمی با اشاره به تحولات منطقه‌ای گفت: خوشبختانه طی هفته‌های اخیر شاهد خبرهای خوش در منطقه بودیم. آمریکا منطقه بهم ریخته می‌خواهد. لبنان بهم ریخته و عراق پر اغتشاش می‌خواهد. آنچه طی هفته‌های اخیر انجام شد برخلاف انتظار آمریکا بود. آنها لبنان بهم ریخته بدون نخست‌وزیر می‌خواست ولی نخست‌وزیر انتخاب شد که او مشغول تکمیل کابینه خود است که نشانه ناکامی آمریکا در شطینت خود است.

وی افزود: مجلس عراق نخست‌وزیر را انتخاب کرد و او در پی تکمیل کابینه است. همچنین چند خبر خوش دیگر در عراق هم است. راهپیمایی ضد آمریکایی‌ عراقی‌ها نشانه بصیرت مردم عراق است و نشان می‌دهد آنها دشمنان خود را شناخته‌اند و به دنیا اعلام کردند تا آمریکا در منطقه است، منطقه روی خوش را نخواهد دید.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تشییع سردار سلیمانی در شهرهای مختلف عراق اظهار داشت: خبر ستودنی دیگر، بدرقه بسیار خوب مردم عراق از شهید سرافراز، شهید سلیمانی در بغداد، نجف و کربلا بود که بدرقه معمولی نبود بلکه مرگ بر آمریکای دیگری بود که مردم عراق گفتند. خبر خوش سوم، مصوبه مجلس عراق مبنی بر اخراج نظامیان آمریکا از عراق است.

خاتمی با اشاره به پیشروی‌های ارتش سوریه در استان ادلب تصریح کرد: خبر خوش دیگر پیروزی مقاومت در سوریه و عقب‌نشینی تکفیری از حومه حلب است. پس از هشت سال هواپیمای مسافربری در حلب نشست و ان‌شاالله این خبر را از همین تریبون بدهیم که یک وجب از سوریه در دست تکفیری‌ها نیست.

وی اضافه کرد: آنچه قابل توجه است که این پیروزی‌های مقاومت پس از شهادت سردار سلیمانی بوده است. دشمن فکر می‌کرد پس از شهادت حاج قاسم فیتیله مقاومت پایین کشیده می‌شود غافل از آنکه این فیتیله پایین کشیدنی نیست و ان‌شاالله تا اخراج آخرین آمریکایی و نابودی رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر اینکه ادبیات مورد قبول حاج قاسم سلیمانی در منطقه این بود که تنها مقاومت جواب می‌دهد و مذاکره‌ها جواب نداده و نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ سال است که فلسطین اشغال شده است. در این ۷۰ سال هیچ آبی از مذاکره گرم نشد و هرچه به دست آمده از انتفاضه‌های قهرمانانه بوده است.

خاتمی ادامه داد: همین مقاومت موجب شد معامله قرن ترامپ قاتل متولد نشده و نشود. طرح او کاملا شکست خورده است و آمریکا و صهیونیست‌ها روی آرامش را نخواهند دید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند