کدخبر: ۳۲۷۷۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
 صدور قریب‎الوقوع اخطاریه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران

رویترز ادعا کرد:

صدور قریب‎الوقوع اخطاریه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران

اقتصادنیوز: خبرگزاری رویترز در گزارشی با استناد به گفته‌های برخی دیپلمات‌ها مدعی شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران اخطاریه‌ای بابت آن‌چه عدم همکاری آن در حالت کلی و عدم ایجاد دسترسی به برخی تاسیسات اتمی خوانده شده، صادر می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز نوشت، چند دیپلمات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شده‌اند که دیده‌بان آژانس برنامه‌ دارد یک اخطاریه‌ای قریب‌الوقوع را خطاب ایران به خاطر آن چه عدم دادن دسترسی به یکی از تاسیسات هسته‌ای یا بیشتر از آن خوانده شده، صادر کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  هر سه ماه یک بار گزارشی به روز از برنامه هسته‌ای ایران به کشورهای عضوش ارائه می‌دهد.

موعد ارائه گزارش بعدی از سری این‌ گزارش‌های آژانس سه‌شنبه [امروز] است و  بنا به ادعای دیپلمات‌ها، آژانس برنامه دارد گزارش جداگانه‌ای را در همان روز ارائه داده و به ایران به خاطر عدم همکاری در حالت کلی و دسترسی ندادن در برخی موارد به خصوص اخطار دهد.

یک دیپلمات اروپایی در این باره گفت: گزارش دوم درباره مسائل دیده‌بانی مرتبط با تاسیساتی خواهد بود که آژانس به آن‌ها دسترسی پیدا نکرد. ما از دو مورد باخبریم اما نمی‌دانیم که آیا آژانس به هر دو تاسیسات در گزارش اشاره خواهد کرد یا نه.

وی افزود که مشخص نیست آژانس چه توصیه‌هایی داشته باشد.

دیپلمات‌های دیگر گفتند که حداقل به یک تاسیسات اتمی در گزارش اشاره خواهد شد و ممکن است دوتا هم باشند و این که ارتباطی هم به آرشیو وجود دارد.

هیچ یک از این دیپلمات‌ها که گفتند منتظر یک گزارش دوم هستند، جزئیاتی درباره یک تاسیسات به خصوص یا تاسیساتی که ممکن است در گزارش‌ها اشاره شود، ارائه ندادند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند