درخواست ویژه رئیس مجلس از فرمانده نیروی انتظامی برای مدیریت کاهش سفر

کدخبر: 329867
اقتصادنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، خواستار مدیریت کاهش سفر و جلب همکاری مردم برای تردد حداقلی در مسیرهای مواصلاتی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در این تماس تلفنی بر اتخاذ تصمیمات لازم به منظور کاهش سفرها و اجتماعات درون شهری تاکید کرد و خواستار اهتمام پلیس راهور و تعاونی های حمل و نقل کشور در اجرای این تصمیمات و تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا شد.

فرمانده نیروی انتظامی نیز گزارشی از اقدامات ناجا در مقابله با بحران کرونا به رییس مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

بررسی راهکارهای قطع چرخه انتقال کرونا در گفت‌وگوی رییس مجلس با ۴ استاندار

همچنین، لاریجانی  در گفت و گو با احمد حسین زادگان، استاندار مازندران، ضمن بررسی شرایط مقابله و افزایش میزان درگیری این استان با کرونا که به دلیل حجم سفرها رخ داده است، از هموطنانی که با توجه به خطر شیوع بیماری از سفر به مناطق شمالی کشور  صرفنظر کرده اند، قدردانی کرد و گفت: کاهش سفرها،  از بار شیوع کرونا  در مازندران می کاهد ، اما هنوز نتیجه مطلوب در این باره حاصل نشده و  نیازمند توجه بیشتر و جلب همکاری مردم هستیم..

بنابر گزارش ایلنا، رییس مجلس شورای اسلامی همچنین توصیه هایی برای جلب مشارکت عمومی و مدیریت  کاهش سفر به مازندران به استاندار این استان ارائه کرد.

لاریجانی در تماس تلفنی جداگانه با علیرضا رزم حسینی،  استاندار خراسان رضوی نیز،  پس از دریافت گزارش استاندار از اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای با کرونا گفت: شیوع ویروس کرونا در مشهد  سیر صعودی دارد و از این جهت نیاز است که مردم از سفر به این  شهر مقدس برای حضور در هنگام تحویل سال  و ایام تعطیلات نوروز پرهیز کنند تا گسترش این ویروس در استان خراسان رضوی تحت کنترل در آید.

رییس مجلس شورای اسلامی، همچنین از پیگیری  منابع مالی و امکانات مادی مورد نیاز   استان خراسان رضوی در سطح ملی خبر داد.

ربیس نهاد قانونگذاری کشور همچنین در تماس تلفنی دیگری با محمد رضا پورمحمدی،  استاندار آذربایجان شرقی، ضمن اشاره به وضعیت مطلوبتر این استان از حیث میزان در گیری با کرونا در مقایسه با برخی دیگر از  مناطق  کشور گفت: علی رغم  وضعیت موجود، کنترل سفرها به این منطقه و دیگر اقدامات پیشگیرانه  را باید همچنان با حساسیت دنبال کرد؛ چرا که  انجام سفرهای نوروزی  مخاطره آمیز بوده و می تواند میزان درگیری و آلودگی را در این استان‌ گسترش دهد.

 

رئیس قوه مقننه  افزون بر این در تماس تلفنی با غلامرضا شریعتی ،  استاندار خوزستان نیز ضمن استماع  گزارش نیازمندی ها و اقدامات مسئولان این استان،  با اشاره به افزایش شیب ابتلا به کرونا از ۲۰ اسفند در خوزستان ، تدابیر لازم  جهت کاهش رفت و آمد برای حفظ سلامت مردم را  اولویت  مدیریت استان دانست و گفت: لازم است فعالیت  کلیه اقامتگاه ها و مراکز پذیرش مسافر در  در این استان به حالت تعلیق در اید و با آگاهی بخشیدن به مردم از تردد ها و اجتماعات کاسته شود تا چرخه انتقال کرونا متوقف گردد.

رییس مجلس شورای اسلامی سپس در جلسه ای با مجمع خیرین استان قم که به صورت کنفرانس  تلفنی  برگزار شد، با اشاره به فعالیت های خیرین و نیکوکاران شهر مقدس قم و آثار ارزنده این فعالیت ها در مقابله با کرونا گفت: وضعیت قم از حیث درگیری با کرونا ، بهتر از گذشته است، اما همچنان به مراقبت  و مقابله جدی با این بیماری نیاز دارد.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، تجربه مجمع خیرین قم در مبارزه با کرونا را موثر و قابل اجرا در دیگر مناطق کشور خواند و افزود:خیرین قم  تا کنون گام های خوبی در مقابله با گسترش بحران برداشته اند که جای تشکر دارد.

لاریجانی در پایان با اشاره به لزوم مراقبت و پذیرایی از  بیماران بهبودیافته  پس از ترخیص، خواستار مشارکت در ایجاد امکانات لازم برای این منظور شد.

 

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ، بازار معاملات اوراق بدهی دولت تا حدودی گرم شد و حجم معاملات به بالار مرز ۲۰۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما