نامه انتقادی میرسلیم به روحانی درباره مدیریت ستاد مقابله با کرونا

کدخبر: 330621
اقتصادنیوز: رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه در نامه ای خطاب به رئیس جمهور از نحوه مدیریت ستاد مقابله با کرونا توسط روحانی انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مصطفی میرسلیم، رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه و منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم، در نامه ای خطاب به حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور، شیوه مدیریت و مقابله با کرونا توسط دولت و شخص رئیسجمهور را مورد انتقاد قرار داد.

میرسلیم، در ابتدای این نامه ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه خطاب به رئیس جمهور نوشته است: امروز پس از هفته ها انتظار خبر تعطیل کردن فعالیتهای اقتصادی را بجز تعداد اندکی که امور ضروری و تأمین مایحتاج اولیۀ عمومی را برعهده دارند، از زبان جناب عالی شنیدم و این که باید دستورهای بهداشتی را با فرارسیدن موج دوم کرونا جدی بگیریم... این خبر مرا خوشحال کرد که نهایتا جناب عالی و دولت فخیمه تان به این نتیجه رسیده اید که چاره ای جز اعمال محدودیت بر فعالیتها و اصرار بر حضور مردم در خانه ندارید ، و برایتان آرزو میکنم در اعمال این محدودیتهای اجتنابناپذیر موفق شوید و کرونا را مهار کنید.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه در ادامه نامه خود با طرح سوالاتی درباره نحوه مدیریت ستاد ملی کرونا خاطرنشان کرده است: چرا با شناخت تجربۀ کشور چین و هشدار جدی اولیۀ و زیر بهداشت، روزی که متوجه شدید دو نفر اول مبتلا به کرونا در قم شناسایی شده اند بلافاصله و دست کم با همین قیافۀ جدی امروزتان دستور نفرمودید بر آن شهر محدودیتهایی که ضرورت آن را امروز اعلام و ابلاغ فرموده اید اعمال شود و از اصطلاح قرنطینه که برخی دلسوزان بکار بردند سراسیمه شدید و آن را دون منافع میهنی تشخیص دادید و گذاشتید پنج هفته ب گ ذرد و میهن عزیز ما گرفتار چنین مصیبتی شود ؟

میرسلیم می افزاید:  چرا علی رغم توصیههای مسئولان بهداشتی و درمانی کشور اجازه دادید تجمع مردم برای خریدهای شب عید، در فروشگاهها و اماکن عمومی بدون اعمال محدودیت انجام گیرد و در نتیجه کشور ما را به نقطۀ اوج اول در ابتدای فروردین ماه برساند؟ چرا روشهای عادی را که در دولتهای سابق هم رائج بود بکاربردید نظیر اعلام اختصاص اولیۀ 60 لیتر بنزین اضافی (که بعدا مفتضحانه لغو شد) و افتتاح برخی بزرگراهها در اواخر اسفند و بحبوحۀ اوج گرفتن کرونا که همه حکایت از بی خبری نسبت به عواقب چنان تصمیمات و اخباری بر روحیۀ مردم می کند و مشوق آنها برای برنامه ریزی سفرهای نوروزی می شود؟ آیا این قبیل امور نشانۀ عدم درایت و تدبیر مناسب نیست؟

وی در ادامه سوالات مطروحه از شخص رئیس جمهور تصریح کرده است: آقای رئیس جمهور!  چرا با وجود تأکید و التماس مسئولان و پزشکان بیمارستانهای پذیرای مبتلایان و پرستاران از جان گذشته بر ضرورت در خانه ماندن و شکستن زنجیرۀ سرایت کرونا ، اجازه دادید درحدود 40% سال گذشته عده ای بی خیال دست به سفرهای بین شهری بزنند ؟ آیا غافل بودید که این بی مبالاتی زحمات گذشتۀ آن فداکاران جبهۀ مبارزه با کرونا و مردم اسیر در خانه ها را بر باد می دهد و موج دوم کرونا را بر سر ما فرود می آورد؟

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه  تاکنون بیش از 2200 نفر براساس آمار رسمی، در اثر کرونا در ایران جان باختهاند و قطعا بخشی از آن ناشی از مسامحۀ دولت  است، خطاب  به رئیس جمهور تاکید می کند: بدانید که آنچه به نام موج دوم یاد کرده اید و افرادی که در آینده به دلیل اوج گرفتن مجدد کرونا جان خود را از دست خواهند داد، تماما به عدم قاطعیت شما بر می گردد در حالی که بیش از یک هفته است از همراهی و همکاری ایثارگرانۀ دستگاههای عمومی و مردم نهادها و بویژه نیروهای نظامی و انتظامی برخوردارید!

وی با طرح سوالی خطاب به رئیس جمهور نوشته است: تا کی می خواهید کار علمی و پژوهشی شناخت ویژگیهای ژنی این ویروس و مشابه آن را به عقب بیندازید ؟ چرا علی رغم پیشنهاد خیرخواهان دانشمند، دربارۀ تأسیس مرکز تحقیقات مقابله با تهدیدات زیستی تعلل می ورزید؟ آیا باید چند بار از این نوع تهدیدات آسیب ببینیم تا دست به کار تحقیقات پیشرفتۀ و هماهنگ کردن اقدامات پراکنده ای که در این باره در کشور آغاز شده است باشیم؟

میرسلیم در ادامه این نامه یادآور می شود: با توجه به گرفتاریهای متعددی که غیر از جنبههای بهداشتی و درمانی ، آثار بیماری فراگیر کرونا ، در زمینه های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و امنیتی و تقنینی و قضائی برای مردم ایجاد کرده است، چرا تشکیل قرارگاههای موردی هر زمینه را تشکیل نمی دهید تا با استفاده از همۀ امکانات کشور به مصاف این بلیه بروید؟ چرا با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی به آن را به چند جلسۀ اضطراری دولت و چند تماس تلفنی نمایشی با استانداران محدود میکنید؟

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه در پایان با بیان اینکه  تا کنون فرصتهای ارزنده ای از دست رفته است، به ویژه فرصت بی نظیر تعطیلات نوروزی، خطاب به رئیس جمهور می نویسد:  آیا نمی خواهید برای ضایع نشدن زحمات طاقت فرسا و خدمات بی بدیل کسانی که در این پنج هفته ایثار کرده اند قاطعیت به خرج دهید و جلو تخلفات افراد ولنگار را با تصمیماتی که ضمانت اجرائی دارند بگیرید؟ اگر عمل نکنید باید پاسخگوی جانهایی که به هدر خواهند رفت باشید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما