کدخبر: ۳۳۱۷۰۴ لینک کوتاه

جو بایدن در یک نظرسنجی انتخاباتی از ترامپ پیشی گرفت

اقتصادنیوز: نتایج نظرسنجی جدید دانشگاه فلوریدای شمالی نشان می‌دهد «جو بایدن» با ۶ پله صعود در ایالت فلوریدا که بزرگترین میدان نبرد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ محسوب می‌شود از دونالد ترامپ، رقیب اصلی جمهوریخواه خود سبقت گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای هیل که اخبار و تحلیل های مربوط به دولت و کنگره  آمریکا را منتشر می کند نوشت؛   «جو بایدن» معاون باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با ۶ پله در ایالت فلوریدا از دونالد ترامپ پیشی گرفته است. بر اساس نظرسنجی جدید دانشگاه فلوریدای شمالی که روز دوشنبه، ۶ آوریل (۱۸ فرودین ماه) منتشر شده است، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا به این امتیاز دست یافته است.

در این نظرسنجی، ۴۶ درصد از رای دهندگان ثبت نام شده در «ایالت آفتاب» از بایدن حمایت کرده اند و این در حالی است که  ۴۰ درصد از رای دهندگان با ترامپ همراه شده اند».

تارنمای هیل در این باره افزوده است «مایکل بیندر» «مدیر مرکز تحقیقات افکارسنجی عمومی»  اعتقاد دارد درباره پیشتازی بایدن باید احتیاط به خرج داد چرا که نتایج این نظرسنجی براساس پاسخ های ۳۴۴۴ رای دهنده ثبت شده ایالت فلوریدا به جای رای دهندگان محتمل است که  مقایسه آن با داده های انتخابات گذشته را دشوار می کند».

ایالت فلوریدا با ۲۹ رای الکترال و سابقه نتایج انتخابات غیرقابل پیش بینی، بزرگترین میدان نبرد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ محسوب می شود و هر دو طرف مبلغ هنگفتی پول را برای تلاش برای دستیابی به نتیجه در این ایالت هزینه می کنند. ترامپ که صاحب املاک متعددی در «ایالت آفتاب» است و مدت زمان قابل توجهی را در آنجا می سپری می کند.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برای انتخاب رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا و معاون او برگزار خواهد شد. این انتخابات پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا است. برنده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ کارش را آغاز می‌کند.

دو حزب اصلی شرکت‌کننده در انتخابات، حزب دموکرات و حزب جمهوریخواه هستند. دونالد ترامپ که در سال ۲۰۱۶ انتخاب شد، متقاضی انتخاب مجدد برای دوره دوم در سال ۲۰۲۰ است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند