پیشنهاد کاخ سفید به ایران قبل از رسیدن کشتی به ونزوئلا

کدخبر: 342182
دبیر مجمع تشخیص با بیان اینکه ارسال سوخت به ونزوئلا نماد تحول است، گفت: وقتی ما کشتی فرستادیم، برخی گفتند که نروید که جنگ می‌شود. اما سپاه تصمیم گرفت که دوری بالای کشتی آمریکایی بزند. جلسه در کاخ سفید تشکیل شد و حتی به ناخداهای کشتی گفتند که به شما پول می‌دهیم تا در آن بندر پهلو نگیرید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (پنج‌شنبه) در نشست شورای عالی استان‌ها که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهارداشت: جمهوری اسلامی تصمیم گرفت به یکی از دوستانش که ونزوئلا است و تحت شدیدترین تحریم است سوخت بدهد. با اینکه ما در خلیج فارس با آمریکا مواجه هستیم، تصمیم گرفتیم هم برادری خود را اثبات کنیم و هم اینکه پول آن را زودتر گرفتیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ما اقتصاد و برادری را با هم ترکیب کردیم. قبل از رسیدن کشتی‌های ما، مابه ازای آن وارد کشور شد. ما مانند خوی استعمارگری بعضی نیستیم که چند سلاح قدیمی به کشوری بدهد و پول از آن بگیرد.

رضایی افزود: وقتی ما کشتی فرستادیم، برخی گفتند که نروید که جنگ می‌شود. تهدید هم کرده بودند. اما سپاه تصمیم گرفت که دوری بالای کشتی آمریکایی بزند. جلسه در کاخ سفید تشکیل شد و حتی به ناخداهای کشتی گفتند که به شما پول می‌دهیم تا در آن بندر پهلو نگیرید.

وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی همین است. در جمهوری اسلامی هم تدبیر و هم شجاعت وجود دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت اضافه کرد: شما شوراهای شهر هستید و نماینده و اراده مردم هستید. باید مشکلات مردم را بگویید و حل کنید. ما هم پیگیری می‌کنیم تا مشکلات مردم را با هم حل کنیم. اما نباید از پیگیری منفعل نشوید.

رضایی تصریح کرد: امیدواریم تحولی که در سیاست، امنیت و مسائل نظامی شکل گرفته، در بخش اقتصاد و فرهنگ هم شکل بگیرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما