کدخبر: ۳۴۸۱۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

امضای توافقنامه همکاری نظامی بین سوریه و ایران

اقتصادنیوز: روز چهارشنبه سوریه و ایران توافق نامه همکاری نظامی امضا کردند که براساس آن طرفین قرار گذاشته اند همکاری های دو جانبه در زمینه های نظامی و امنیتی را تقویت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ علی عبدالله ایوب ، وزیر دفاع سوریه و سرلشکرمحمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران توافق نامه ای را امضا کرده و پس از نشست آنها در دمشق ، بیانیه مشترکی صادرشده است.

در این بیانیه آمده است: نیروهای مسلح سوریه و ایران در زمینه مبارزه با خطرات و چالش های مختلف ، به ویژه همه مظاهر تروریسم تحت هر نامی ، به همکاری خود ادامه خواهند داد. علی عبدالله ایوب در کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از امضای توافق نامه گفت ، سوریه و ایران روابط استراتژیک محکمی دارند. طرفین همواره از همکاری های گسترده خود در زمینه های نظامی و امنیتی در مواجهه با فشارها و تهدیدهای فزاینده را حفظ کرده اند. به گفته وی ، ایران متحد مهم سوریه است و  توسعه روابط استراتژیک بین دو کشوردر رابطه  نزدیک با وضع حال و آینده منطقه می باشد. باقری نیز در مراسم امضای این توافق تصریح کرد که توافق امضا شده میان دو کشور اراده و تصمیم ما برای همکاری مشترک برای مواجهه با فشارهای آمریکا را تقویت کرده و ایران اقدام به تقویت سامانه های پدافندی موشکی سوریه در چارچوب تقویت روابط نظامی بین دو کشور خواهد کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود که ترکیه باید بداند که راه حل هرگونه مشکل امنیتی حضور در خاک سوریه نیست.

باقری اضافه کرد که ترکیه کمی در اجرای تعهدات خود به تفاهم نامه آستانه برای ضرورت خروج نیروهای تروریستی از سوریه، تأخیر کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه بنا به دعوت علی عبدالله ایوب جانشین فرمانده نیروهای مسلح سوریه و وزیر دفاع این کشور در راس هیاتی وارد دمشق شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند