کدخبر: ۳۵۲۵۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش چمران به تعرض‌ جنگنده‌های آمریکایی/ پاسخ ما باید کوبنده باشد

اقتصادنیوز: نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه حرکت اخیر جنگنده‌های آمریکایی باید با یک اقدام قاطع و کوبنده پاسخ داده شود، گفت: اقدام اساسی، اخراج آنها از منطقه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مهدی چمران نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، درباره اقدام جنگنده‌های آمریکایی در تهدید هواپیمای مسافربری ماهان، گفت: رویکرد ایالات متحده به گونه‌ای است که اگر اقداماتش بی پاسخ بماند با قلدری آن را تکرار می‌کند.

وی با بیان اینکه خوی آمریکا تجاوزگری است و اگر در ماجرای سال گذشته پهپاد آنها را نمی‌زدیم، آن کار را تکرار می‌کردند، افزود: امروز هم اگر ما نایستیم آمریکا طبق سیاست‌هایی که دارد، برای حرکت‌های مشابه اقدام می‌کند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: دولت تروریستی آمریکا نه به قوانین بین‌المللی مقید است و نه بویی از حقوق بشر برده است، بنابراین تنها با زبان زور می‌توان با او سخن گفت.

چمران با اشاره به اینکه حرکت اخیر جنگنده‌های آمریکایی باید با یک اقدام قاطع و کوبنده پاسخ داده شود، اظهار داشت: البته اقدام ما به صورت مقابله به مثل نخواهد بود و جمهوری اسلامی هیچ‌گاه به خود اجازه نمی‌دهد که جان انسان‌های غیر نظامی و شهروندان بی گناه را تهدید کند.

وی تاکید کرد: اقدام اساسی در مواجهه با تروریست‌های آمریکایی اخراج آنها از منطقه است که باید با جدیت بیشتری پیگیری شود. خوشبختانه در این موضوع همه کشورهای محور مقاومت اعم از عراق و سوریه و لبنان و سایر کشورها هم نظر و هم جهت هستند.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: پارلمان عراق اخراج آمریکا را به شکل قانون در آورده و سوریه هم اعلام کرده است که حضور آمریکایی‌ها در این کشور غیرقانونی است، یعنی یک کشوری با زور و به صورت غیرقانونی در خانه ما حضور دارد و با پررویی اعلام می‌کند که باید رفت و آمدهای هوایی منطقه زیر نظر او باشد.

چمران گفت: اینکه آمریکا باید از منطقه اخراج شود اولین خواسته ماست، اما اقدامات تروریستی آنها نیز باید به شکل خاص پاسخ داده شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند