شناسایی و انهدام ۸ مقر داعش

کدخبر: 369263
اقتصادنیوز: نیروهای دستگاههای امنیتی و سازمان «الحشد الشعبی» عراق از انهدام هشت مقر گروه تروریستی داعش در استان کرکوک، عملیات گسترده علیه تروریستها در استان دیالی و دستگیری سه سرکرده تروریست در استان الانبار این کشور خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تیپ ۲۷ سازمان الحشد الشعبی عراق امروز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای ویژه الحشد الشعبی سه تروریست را در منطقه تحت مسئولیت خود در استان الانبار دستگیر کرده و به مراجع ذیربط تحویل دادند.

انهدام هشت مقر تروریست‌ها در کرکوک

ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق نیز امروز در بیانیه ای اعلام کرد: یک یگان مشترک از نیروهای پلیس فدرال و دستگاه اطلاعات استان کرکوک توانست هشت مقر تروریست ها در منطقه «الرشاد» در کوهستان «حمرین» را کشف کند.

در این بیانیه  تصریح شده است مقرها  که منهدم شدند، حاوی بشکه های سوخت، مواد غذایی، چاشنی های انفجاری، مواد منفجره «C۴»، تجهیزات لجستیکی و وسایل نقلیه موتوری بودند.

آغاز عملیات گسترده در استان دیالی

یک منبع امنیتی در استان دیالی عراق امروز نیز از آغاز عملیات گسترده ای از سه محور در شمال شرقی این استان خبر داد.

این منبع امنیتی تصریح کرد: یگان های لشکر پنجم با پشتیبانی هوانیروز ارتش عراق عملیات نظامی خود را از سه محور برای تعقیب عناصر داعش در ناحیه «زور شیخ بابا» در نزدیک منطقه جلولاء در ۷۰ کیلومتری شمال شرقی شهر بعقوبه آغاز کردند.

وی افزود: هدف از این عملیات، انهدام مقرهای داعش، خنثی سازی بمب ها و تامین امنیت جاده ها و مزارع و باغها است.

با وجود عملیات مختلفی که نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی مناطق این کشور از وجود تروریست های داعش انجام می‌دهند، عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما