افشای جزئیات طرح ترامپ برای انتقام از بایدن

کدخبر: 379686
اقتصادنیوز: شبکه سی ان ان بامداد پنجشنبه گزارش داد که ترامپ به دنبال انتقام است و می خواهد با انتصاب بازرسان ویژه پیگیری پرونده پسر بایدن و ادعاهای تقلب در انتخابات را به جریان بیاندازد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به شدت خواستار تعیین بازرسان ویژه برای انجام تحقیقات جداگانه در مورد ادعاهای بی اساس وی در مورد تقلب در انتخابات و پرونده های مربوط به هانتر بایدن پسر جو بایدن است.

تلاش های ترامپ برای به جریان انداختن پرونده ادعای تقلب در انتخابات و تحقیقات در مورد پسر بایدن در حالی مطرح می شود که ویلیام بار در روزهای گذشته از مقام وزارت دادگستری دولت و دادستان کل آمریکا کناره گیری کرد.

طبق قوانین وزارت دادگستری آمریکا ، بازرسان ویژه باید توسط دادستان کل انتخاب شوند و هم اکنون با کناره گیری بار، ترامپ «جف روزن» معاون وزارت دادگستری را بعنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

برکناری بار از وزارت دادگستری در حالی توسط ترامپ صورت گرفت که وی پیش‌تر گفته بود که شواهدی درباره ادعاهای تیم ترامپ مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشاهده نکرده است.

این اظهارات موجب خشم ترامپ شده بود. ترامپ همچنین از اینکه وزارت دادگستری پیش از انتخابات از اعلام تحقیقات در مورد فعالیت‌های مالی «هانتر بایدن» پسر جو بایدن رئیس جمهوری منتخب خودداری کرده بود، خشمگین بود.

منابع آگاه به سی ان ان اعلام کردند که بعد از کناره گیری بار، اگر روزن از تعیین بازرسان ویژه ترامپ سر باز زند، رییس جمهوری آمریکا وی را نیز اخراج خواهد کرد.

به گزارش وال استریت ژورنال، ترامپ علاوه بر ورود به تعیین بازرسان ویژه در حال بررسی اخراج اعضای اضافی دولت خود است و لیست بلندی از درخواست های عفو را مورد بررسی قرار می دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما