پاسخ مهم وزارت خارجه درباره استعفای علی لاریجانی/ موضوع حاکمیتی است

کدخبر: 448158
خطیب زاده در پاسخ به سوالی در مورد تغییر مسئول پیگیری توافق 25 ساله ایران و چین، گفت: این موضوع به عنوان یک موضوع حاکمیتی در حال پیگیری است و مسلما در فضای ملی خودش پیگیری می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز، سعید خطیب زاده،  سخنگوی وزارت امور خارجه، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در خصوص وضعیت قرارداد بین ایران و چین، گفت: آنچه در مورد این قرارداد مطرح است این است که یک چارچوب حقوقی و چارچوب عملی برای روابط بلند مدت و راهبردی بین ایران و چین باشد.

واکنش ایران به ادعای سفر هیات سعودی به ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: این روابط ابعاد مختلف و اجزای مختلفی دارد. برخی از این اجزا و ابعاد به وزارتخانه‌های اقتصادی، فرهنگی، مجلس و قوه قضاییه مربوط می‌شود. 

خطیب‌زاده تصریح کرد: امیرعبداللهیان بعد از اینکه به وزارت آمد، یک ارزیابی از عملیاتی شدن این توافق داشتند و این را در هیئت دولت نیز مطرح کردند و مجددا برای تمامی دستگاه وظایف خودشان را با نگاه جدید فرستادند و در چارچوب بسیار خوبی این موضوع جلو می‌رود. 

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد تغییر مسئول پیگیری این پرونده، گفت: این موضوع به عنوان یک موضوع حاکمیتی در حال پیگیری است و مسلما در فضای ملی خودش پیگیری می‌شود. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما