کدخبر: ۲۱۱۰۰۷ لینک کوتاه

بسکتبالیست آمریکایی: در کاهش تنش میان ترامپ و اون نقش داشتم

بسکتبالیست پیشین آمریکا که روابط خوبی با رهبر کره شمالی دارد، معتقد است که وی نیز در کاهش تنش‌ها میان دونالد ترامپ و کیم جونگ اون نقش داشته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، رادمن گفت که وی احساس می‌کند کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی رویکرد خود را نسبت به ترامپ و آمریکا تغییر داده است.

این بازیکن پیشین بسکتبال آمریکا گفت، زمانی که در ماه ژوئن 2017 به کره شمالی سفر کرد، کتاب‌هایی درباره ترامپ و آمریکا به کیم جونگ اون داده است.وی گفت: من کار زیادی برای دونالد ترامپ انجام دادم و فکر می‌کنم که پیشتر کیم، ترامپ را درک نمی‌کرد اما پس از اینکه کتاب‌هایی درباره او خواند نظرش درباره او عوض شد.

رادمن ماه گذشته میلادی هم گفته بود که وی مسئول کامل برقراری صلح میان رهبران کره شمالی و آمریکا نیست. او افزود: من نمی‌خواهم اینجا و آنجا بنشینم و بگویم که من این کار را انجام داده‌ام‌.

او در ادامه اظهاراتش گفت که می‌خواهد به کره شمالی رفته و سفیر شود.رادمن افزود: رهبران کره شمالی از او خواسته‌اند که با ترامپ گفت‌وگو کند که چگونه آنها می‌توانند این مشکلات را حل کنند.وی افزود: من فقط بسیار خوشحالم که شرایط بدین شکل پیش رفته است.