کدخبر: ۳۰۲۹۲۹ لینک کوتاه

استفاده از کتاب کمک درسی در مدارس ممنوع است

اقتصادنیوز؛ ئ رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش اصفهان تاکید کرد: استفاده از کتاب‌های کمک درسی و آموزشی در مدارس همچون سال‌های قبل ممنوع است.

به ‌گزارش اقتصادنیوز، علیرضا محمودی افزود: بر این اساس استفاده از  منابع غیر درسی در ساعت های رسمی آموزش ممنوع و غیر مجاز است و هرگونه گزارش در این زمینه مورد پیگیری و برخورد قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به اجباری بودن کلاس‌های فوق برنامه در مدارس تصریح کرد : هیچ گونه اجباری برای برپایی این کلاس‌ها در مدارس و همچنین حضور دانش آموزان در آن کلاس‌ها وجود ندارد.

رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش اصفهان ادامه داد : برپایی این کلاس‌ها در هر مدرسه براساس نظرات اعضای انجمن اولیا و مربیان صورت می‌گیرد و دانش آموزان نیز به اختیار و علاقه خود می‌توانند در آنها حضور یابند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس شهریه این کلاس‌ها توسط انجمن اولیا و مربیان مشخص و مصوب می‌شود.

محمودی در خصوص شکایات واصله از دریافت وجه در زمان ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: طبق روال معمول این شکایات بیشترین آمار را در این اداره به خود اختصاص می‌دهد که مورد رسیدگی هر چه سریع تر بازرسان قرار می‌گیرد.

وی  تصریح کرد: هر ساله بارها از سوی آموزش و پرورش به مدارس اعلام می‌شود که مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی از والدین نیستند و با متخلفان برخورد صورت خواهد گرفت.

محمودی تاکید کرد: بر این اساس لازم به ذکر است که هرگونه کمک و مشارکت در مدارس توسط والدین و در قالب جلسات انجمن اولیا و مربیان باید بصورت اختیاری صورت بگیرد.

بیش از ۹۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در پنج هزار و ۳۰۰ واحد آموزشی استان اصفهان سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند