کدخبر: ۳۰۷۰۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترفندهایی که هنوز از اندروید نمی‌دانید

اقتصادنیوز: اندروید قابلیت‌های مخفی بسیار زیادی دارد که حتی برخی افرادی که فکر می‌‌کنند این سیستم عامل گوگل را به خوبی می‌شناسند، از وجود آنها خبر ندارند.

به گزارش اقتصادنیوز، در ادامه با برخی از آنها آشنا می‌شوید.

  تبدیل متن به گفتار

می‌دانستید با تلفن هوشمند اندروید خود نه‌تنها می‌توانید یک مقاله را بخوانید، بلکه می‌توانید به آن گوش کنید؟ اگر ترجیح می‌دهید اطلاعات دریافتی متنی خود را به جای خواندن، گوش کنید یا اگر در حال انجام کاری هستید و می‌خواهید همزمان، یک مقاله بخوانید و به کار دیگر خود برسید، به قسمت Settings > Accessibility بروید و گزینه Text-to-Speech Output را فعال کنید.

  کنترل از راه دور تلفن هوشمند

بی‌دلیل نیست که اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل شناخته شده در میان کاربران است. برای اینکه بتوانید تلفن هوشمند خود را از راه دور کنترل کنید کافی است به مسیر Settings > Security > Device administrators بروید و گزینه Remotely locate this device و Allow remote lock and erase را که کنار Android Device Manager قرار دارد علامت بزنید. با فعال کردن این قابلیت مخفی اندروید اگر تلفن هوشمند خود را گم کنید، می‌توانید از طریق این وب‌سایت و بدون از دست دادن اطلاعات خود، آن را پیدا کرده و بلاک کنید.

  روشن کردن حالت میهمان (Guest Mode)

یکی دیگر از ترفندهای اندروید برای حفاظت از اطلاعات شما، حالت میهمان یا Guest Mode است. این ترفند اندروید مناسب مواقعی است که می‌خواهید تلفن هوشمند خود را به‌طور موقت به شخص دیگری بسپارید اما در عین حال اطلاعات شخصی محرمانه‌ای دارید که نمی‌خواهید او به آنها دسترسی داشته باشد. Guest Mode معجزه اندروید برای چنین مواقعی است! با دو انگشت، صفحه نمایش را از بالا به پایین بکشید (Swipe کنید). آیکون کاربر را در بالا، سمت راست صفحه انتخاب کنید. آیکون افزودن میهمان یا Add guest ظاهر می‌شود. در این قسمت می‌توانید تعیین کنید کدام قابلیت‌ها برای شخص میهمان، فعال و در دسترس باشد.

  تقسیم کردن صفحه نمایش به دو قسمت

یکی از ترفندهای اندروید ۷ نوقا به بعد، قابلیت اجرای اپلیکیشن‌ها در کنار هم است. این گزینه زمانی به کار می‌آید که می‌خواهید مولتی تسکینگ انجام دهید. البته این گزینه برای گیمینگ کمی سنگین است. برای استفاده از این ترفند اندروید باید دکمه مربع زیر صفحه نمایش را زده و یکی از اپلیکیشن‌هایی را که اخیرا استفاده کرده‌اید انتخاب کنید. سپس نوار عنوان آن اپلیکیشن را گرفته و به سمت بالا یا چپ صفحه بکشید. پس از آن اپلیکیشن دیگری را برای نمایش کنار آن انتخاب کنید.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند