کدخبر: ۳۰۹۷۴۳ لینک کوتاه

موضوع فیلم خانه پدری در جامعه مصداق دارد!

اقتصادنیوز: فیلم خانه پدری بازهم توقیف شد و شادی اکرانش برای کیانوش عیاری به یک هفته هم نرسید. مشابه اتفاق ۵ سال پیش که خبر اکران فیلم پخش شده بود و برای دو روز روی پرده‏ی سینماها رفته بود؛ اما خیلی زود و بدون سروصدا فیلم از اکران کنار گذاشته شد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فیلم روایت کشتن یک دختر به دست پدر و برادرش است و تبعاتی که در طول زمان برای آن خانواده دارد؛ روایت یک جنایت در ۷۰ سال پیش. حالا که بعد از ۱۰ سال اکران شده مخالفان می‌گویند این فیلم ترویج خشونت است و توهین به فرهنگ ایرانی است و .. .

فارغ از اینکه این فیلم صحنه‌هایی دارد که خشونت زیادی را نشان می‌دهد یا نه، فیلم روایت یک آسیب اجتماعی است. روایتی از دخترکشی و قتل‌های ناموسی که ۷۰ سال قبل رخ داد اما متاسفانه با چرخی ساده در خبرها می‌توان به وضوح دید که حتی در سال ۹۸ هم این قتل‌ها همچنان هستند.

جست‌وجوهای ساده نشان می‌دهد که در سال ۸۰ تا ۹۸ نزدیک به ۳۰ مورد قتل ناموسی داشته‌ایم که و این تعداد فقط آنهایی است که رسانه‌ای شده‌اند. از این ۳۰ مورد هم، ۶ قتل در سال ۹۸ رخ داده است.  در واقع در طول ۱۸ سال گذشته، بالای ۳۲ دختر، زن و کودک به دلیل اختلافات و سوء‌ظن‌ها به دست پدر و برادرانشان به قتل رسیده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند