کدخبر: ۳۱۲۷۹۵ لینک کوتاه

هکری که با اینستاگرام پول پارو می کند

اقتصاد نیوز: رئیس پلیس فتای استان مازندران از دستگیری هکر حرفه ای و سابقه داری خبر داد که با هک صفحات شخصی شهروندان در اینستاگرام پنج میلیارد ریال به جیب زد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از رکنا، سرهنگ حسن محمدنژاد در تشریح این خبر گفت: با مراجعه سه شهروند به پلیس فتا و طرح شکایتی مبنی بر هک صفحات شخصی اینستاگرام و در پی آن ارسال لینک جعلی بانک به فالوئرهای آنان به منظور خرید جزوه و برداشت از حساب بانکی آنان موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی و بررسی شیوه و شگرد وقوع جرم، یکی از متهمان و هکر های سابقه دار در این حوزه ردیابی و شناسایی شد. رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی مازندران، گفت: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات دریافتند، متهم برای فرار از دست قانون و شناسایی نشدن، محل زندگی خود را ترک کرده و به شهرهای مرکزی کشور متواری شده است. سرهنگ محمدنژاد، خاطرنشان کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی محل اختفای متهم، شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی وی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد.

رئیس پلیس فتای مازندران با بیان این که در بازرسی از مخفیگاه متهم ۳۸۰ میلیون ریال وجه نقد به همراه ۱۲۰ عدد سیم کارت و ۶۴۴ کارت بانکی کشف شد، تصریح کرد: متهم در تحقیقات انجام شده به بزه انتسابی و برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شهروندان به ارزش پنج میلیارد ریال اقرار کرد. سرهنگ محمدنژاد به کاربران شبکه های اجتماعی توصیه کرد: قبل از استفاده از اپلیکیشن ها باید نحوه ارتقای امنیت آن ها را فرا گرفت تا در دام این گونه مجرمان قرار نگیرند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند