کدخبر: ۳۲۱۲۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کدام شهر در ۲۴ ساعت گذشته سردترین شهر کشور بود؟

اقتصاد نیوز: معاون توسعه و پیش‌بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: شهرستان بستان آباد در ۲۴ ساعت گذشته با ۲۱ درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین شهر کشور بود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا؛ محمد اشجعی افزود: بر اساس گزارش هواشناسی در این مدت شهرستان جاسک نیز با ۲۲ درجه سانتی گراد بالای صفر به عنوان گرمترین شهر کشور ثبت شده است.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان های کلیبر و مراغه نیز با ۷ درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین شهرهای آذربایجان شرقی بوده و دمای تبریز نیز هم اکنون (ساعت ۹ صبح)  ۸ درجه زیر صفر است.

معاون توسعه و پیش‌بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی تا روز جمعه جوی پایدار در استان حاکم بوده و به تدریج دمای هوا به صورت نسبی کمی افزایش می یابد.

اشجعی، ادامه داد: از اواخر روز جمعه و اوایل هفته آینده سامانه بارشی جدیدی وارد استان شده و موجب بارش برف و کولاک در منطقه می شود.

بارش برف، برودت شدید هوا و یخبندان موجب شد تا مدارس تعدادی از شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی در شیف صبح امروز تعطیل شود.

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند