کدخبر: ۳۲۷۰۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ژانگ ییمینگ: کارآفرین حوزه اینترنت

اقتصادنیوز: ژانگ ییمینگ، کارآفرین حوزه اینترنت است. او پلت‌فرم اینترنتی بایت‌دنس (ByteDance) را در سال ۲۰۱۲ و سرویس‌ محتوای خبری توتیائو (Toutiao) و پلت‌فرم اشتراک‌گذاری فیلم تیک تاک را بنیان‌گذاری کرده است. بایت‌دنس تا سال ۲۰۱۹ بیش از یک میلیارد کاربر ماهانه داشت و ارزش آن به ۷۵ میلیارد دلار رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، این موفقیت، ثروت ژانگ را افزایش داد و او حالا سیزدهمین فرد ثروتمند چین محسوب می‌شود. ژانگ در آوریل ۱۹۸۳ متولد شد. در سال ۲۰۰۱ به دانشگاه نانکای در تیانجین رفت و در رشته میکروالکترونیک تحصیل کرد. اما کمی بعد رشته‌اش را به مهندسی نرم‌افزار تغییر داد و در سال ۲۰۰۵ فارغ‌التحصیل شد. در فوریه ۲۰۰۶ ژانگ پنجمین نیرویی بود که وب‌سایت مسافرتی Kuxun استخدام کرد و او ظرف یک سال به سمت مدیر فنی ارتقا یافت. در سال ۲۰۰۸ او این شرکت را ترک کرد تا به استخدام مایکروسافت درآید، اما نتوانست با قوانین شرکتی آنجا کنار بیاید. سپس به یک استارت‌آپ پیوست که با شکست مواجه شد. او در سال ۲۰۰۹ اولین شرکت خود به نام ۹۹فانگ (۹۹fang.com) را تاسیس کرد. در سال ۲۰۱۱ ژانگ متوجه مهاجرت کاربران از کامپیوتر به گوشی هوشمند شد. او یک مدیر حرفه‌ای استخدام کرد تا مدیریت ۹۹فانگ را به او بسپارد و خودش شرکت تازه‌ای به نام بایت‌دنس در سال ۲۰۱۲ تاسیس کرد. او همچنین متوجه شد کاربران گوشی‌های هوشمند در چین، برای پیدا کردن اطلاعات در اپلیکیشن‌های موبایل با مشکل مواجهند و مرورگر بیدو (مختص اینترنت داخلی چین)، نتایج را با آگهی‌های بی‌ربط ترکیب می‌کند. طرح او این بود که با استفاده از توصیه‌های هوش مصنوعی، محتوای مرتبط در اختیار کاربران بگذارد. در اوت ۲۰۱۲ بایت‌دنس اپلیکیشن خبری توتیائو را راه‌اندازی کرد که ظرف دو سال بیش از ۱۳ میلیون کاربر روزانه جذب کرد. او با همسرش در دانشگاه آشنا شد و فرزندی ندارد. با وجود اینکه یکی از ثروتمندان چین است، اما زندگی او به شدت مخفی و به دور از محافل خبری است.

ژانگ ییمینگ، کارآفرین حوزه اینترنت است. او در سال ۲۰۰۹ اولین شرکت خود به نام ۹۹فانگ (۹۹fang.com) را تاسیس کرد. در اوت ۲۰۱۲ بایت‌دنس اپلیکیشن خبری توتیائو را راه‌اندازی کرد که ظرف دو سال بیش از ۱۳ میلیون کاربر روزانه جذب کرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند