کدخبر: ۳۲۹۸۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ابتلای دختر 2 ساله قزاقی به کرونا ویروس

ابتلای دختر ۲ ساله قزاقی به کرونا ویروس

اقتصادنیوز: تعداد مبتلایان به ویروس «کووید-۱۹» در قزاقستان به ۱۳ نفر افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک با استناد به کنفرانس کوتاه مدت مطبوعاتی آن لاین سخنگوی رسمی وزارت بهداشت قزاقستان، تعداد مبتلایان به ویروس «کووید-19» در قزاقستان به 13 نفر افزایش یافته است.

دختر 2 ساله‌ای که به این ویروس مبتلا شده است از آلمان و از طریق مینسک به آلما- آتا برگشته بود. این کودک در بیمارستان بیماری‌های عفونی شهر بستری شده است. دو بیمار جدید دیگر که مردان بزرگسالی هستند از مسکو وارد کشور شده بودند.

در قزاقستان ‌ بر اساس دستور قاسم جومارت توقایف، در این کشور حالت اضطراری اعلام شده و  ورود به قزاقستان و خروج از این کشور برای همه افراد بجز دیپلماتها و افراد مدعو دولت محدود می شود. بر اساس این دستور همچنین قرنطینه سراسری در کشور قزاقستان اعلام می شود. دو تن از افراد آلوده به کرونا در قزاقستان نیز به کشورهای ایتالیا و آلمان سفر داشته‌اند. حالت اضطراری قرار است تا روز 15 آوریل ادامه داشته باشد. در همین حال این کشور برگزاری مجمع اقتصادی آستانه را نیز به علت شیوع کرونا لغو کرده است.

از تعداد 13 903 بیمار جدید در جهان، حدود 29 نفر در چین به ثبت رسیده است و کل مبتلایان به ویروس « کووید-19» در سراسر جهان تا این لحظه 167 511 نفر اعلام شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند