کدخبر: ۳۵۰۴۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران؛ جهش شمار جانباختگان روزانه به بالای ۲۰۰نفر/ وضعیت‌قرمز در ۱۰ استان

اقتصادنیوز: بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت در طول ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا به بالای ۲۰۰ نفر صعود کرد و بر این اساس مجموع قربانیان این بیماری به ۱۴ هزار و ۱۸۸ نفر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز؛ سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۳۲۴ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۷۳ هزار و ۶۵۶ نفر رسید.

او در ادامه افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۱۸۸ نفر رسید. تا کنون ۲۳۷ هزار و ۷۸۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

لاری اظهار کرد:۳۵۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۹۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همانند روزهای گذشته استانهای آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند.

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت

این مطلب برایم مفید است
130 نفر این پست را پسندیده اند