30 درصد تصادفات کشور ساختگی است

کدخبر: 391853
اقتصادنیوز : مدیرکل دفتر امور حقوقی بیمه مرکزی با بیان اینکه تقلبات در حوزه بخش ثالث طی چند سال اخیر به واسطه اقتصاد بیمار در کشور ما، روز به روز در حال افزایش است گفت: ۳۰ درصد تصادفات کشور ساختگی است.

به گزارش اقتصادنیوز به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان گفت‌وگویی با میر قاسمی، مدیر کل دفتر امور حقوقی بیمه مرکزی انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

جایگزینی جنازه سوخته اتباع بیگانه برای دریافت بیمه عمر!

- تقلبات در حوزه بخش ثالث طی چند سال اخیر به واسطه اقتصاد بیمار در کشور ما، روز به روز در حال افزایش است. به حدی که عده‌ای از این طریق امرار معاش می‌کنند.

- در بحث بیمه عمر، با فردی مواجه شدیم که به طور ساختگی مراسم فوت برای خود برگزار کرد و جنازه سوخته اتباع بیگانه را به جای خود قرار دارد تا بیمه عمر دریافت کند. بعد از ۱۰ سال متوجه شدیم این فرد زنده است.

فعالیت شبکه‌ای پزشکان برای دریافت خسارت!

- چند سال پیش باندی در شهر قم پیدا کردیم که در میان آن‌ها تعدادی پزشک، پرستار بود. این گروه به طور شبکه‌ای فعالیت می‌کردند.

شکستن پا با آهن و چوب!

- چند وقت پیش با مورد عجیبی برخورد کردیم؛ فردی در یکی از محله‌های شهریار پای خود را با چوب و آهن شکاند تا خسارت دریافت کند.

- البته اکثر این افراد اتباع خارجی هستند که به جای کار کردن ترجیح می‌دهند بیمه دریافت کنند.

۳۰ درصد از تصادفات در کشور ساختگی است

- هزینه درمان افرادی که از این طریق آسیب می‌بینند، رایگان است؛ بنابراین چنین افرادی از پرداخت درمان به بیمارستان نیز معاف می‌شوند.

- آمار دقیقی از این خسارات نداریم، اما برآورد بیمه مرکزی نشان می‌دهد که ۳۰ درصد خسارات بیمه شخص ثالث، ساختگی است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما