40فقره سرقت خودرو در محدوده غرب تهران

کدخبر: 393876
اقتصادنیوز : رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای خودروی پژو ۲۰۶ خبر داد و گفت: متهمان به ۴۰ فقره سرقت خودرو در محدوده غرب تهران اعتراف کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ جلیل موقوفه ای با اعلام این خبر گفت: در پی افزایش سرقت خودرو در محدوده تهرانسر، تیمی از ماموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

وی عنوان کرد: در بررسی اظهارات مال باختگان و تجمیع اطلاعات پرونده ها، مشخص شد که خودرو‌های سواری پژو ۲۰۶ توسط ۲ موتورسوار با استفاده از یک دستگاه موتور سیکلت آپاچی سبز رنگ از محل پارک شده در کنار خیابان سرقت شده اند و در نهایت سارقان با انتقال خودرو‌های سرقتی به اطراف تهران، پس از اوراق کردن، آن‌ها را در نقاط خلوت رها کرده اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: طی یک عملیات گسترده با شناسایی محل تردد سارقان تیم عملیات کلانتری تهرانسر موفق شد هر ۲ سارق را در گشت زنی‌های انتظامی شناسایی و دستگیر کند.

وی توضیح داد: متهمان در بررسی‌های پلیسی اظهار داشتند، پس از آزادی از زندان برای تامین هزینه‌های زندگی مجددا به سرقت روی آوردند و با پرسه زدن در خیابان‌های خلوت خودرو‌هایی را که فاقد تجهیزات ایمنی و امنیتی بودند شناسایی و سرقت می‌کردند و پس از بازکردن تجهیزات، قطعات با ارزش آن‌ها را می‌فروختند.

این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه متهمان دستگیر شده ۲۵ فقره سابقه کیفری در پرونده خود دارند و در مجموع ۹ سال از عمرشان را در زندان سپری کرده اند، اضافه کرد: هر ۲ سارق به ۴۰ فقره سرقت خودرو ۲۰۶ در محدوده غرب تهران اعتراف کردند.

سرهنگ موقوفه‌ای گفت: کشف جزئیات پرونده و شناسایی و دستگیری مالخران نیز در دستور کار ماموران کلانتری قرار دارد.

تیتر یک
  • پس لرزه های حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان

    در نخستین روز معاملات جهانی، قیمت نفت پس از اتفاق های ژئوپولیتیک در منطقه خاورمیانه وارد کانال ۷۰ دلار شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما