نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ 12 اسفند

واگذاری امور ارزی بنیاد علوی به بنیاد مستضعفان

کدخبر: 396559
اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات 12 اسفند در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:صدور کامیون‌های ساخت ایران به روسیه

به گزارش اقتصادنیوز، تکرار اشتباهات محصول ندانستن‌ها است،اگر از گذشته اطلاع داشته باشیم شاید از آن درس بگیریم و مسیرهای اشتباه را تکرار و تجربه نکنیم.یکی از حوزه هایی که می تواند ماشین زمان به آن سفر کند اقتصاد است، اقتصاد ایران در نیم قرن گذشته همچون سایر حوزه های حیات اجتماعی با فراز و فرود های بسیاری روبرو شده است. اتفاقات مشابهی بر اقتصاد ایران رفته و تصمیمات متفاوتی برای آن گرفته شده است اما به نظر می رسد با نتایج یکسان روبرو هستیم.«در نیم قرن با اقتصاد ایران» اخبار مهم اقتصادی ایران و جهان را مرور می کنیم.سال اول هر دهه را به عنوان نقطه بررسی تاریخ اقتصادی قرار داده ایم.این مطلب با عنوان نیم قرن با اقتصاد ایران منتشر می شود،در طول بررسی تاریخ اقتصادی پنج دهه گذشته ممکن است به حوادث مهم و اثر گذار برخورد کنیم که این اخبار و وقایع را نیز منتشر می کنیم. روزنامه اطلاعات به دلیل سابقه 90 ساله آرشیو قوی و رویکرد صرف خبری در بازتاب وقایع پایه این بررسی قرار گرفته است.

جدول2

12 اسفند 1360؛ واگذاری امور وارداتی و ارزی بنیاد علوی به بنیاد مستضعفان

جلسه هفتگی بنیاد مستضعفان صبح دیروز در حضور میرحسین موسوی نخست‌وزیر تشکیل شد.

در این جلسه که آقای داودی معاون نخست‌وزیر در امور نهادهای انقلابی و یکی از اعضای دفتر مشاورت در امور بنیاد نیز شرکت داشتند ابتدا مسائل جاری بنیاد مستضعفان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سپس پیرامون تعیین ضوابط واگذاری خانه‌های ساخته شده توسط بنیاد به واجدین شرایط تبادل‌نظر به عمل آمد.

در این جلسه همچنین گزارش حسابداری و امور مالی بنیاد تقدیم و گفته شد که دفاتر مالی بنیاد برای سال 60 به طور کامل آماده بوده و می‌تواند مورد رسیدگی قرار گیرد. در پایان این جلسه بنا به دستور آقای نخست‌وزیر مقرر شد امور بنیاد علوی در داخل و خارج از کشور بررسی شده و مسائل مالیاتی، وارداتی و ارزی آن در دستور کار قرار گیرد که پیگیری این مساله به دفتر مشاورت بنیاد محول شد.

12 اسفند 1370؛ صدور کامیون‌های ساخت ایران به روسیه

نخستین محموله از کامیون‌های تولیدی شرکت ایران کاوه به جمهوری فدراتیو روسیه صادر شد. براساس قرارداد امضا شده با جمهوری فدراتیو روسیه، ایران 200 دستگاه کامیون به این کشور صادر خواهد کرد.

ارزش کامیون‌های صادراتی که از نوع «ولوو» هستند بالغ بر 8 میلیون دلار است. 30 درصد از قطعات این کامیون‌ها در داخل کشور تولید می‌شود. 50 دستگاه از این کامیون‌ها دیروز از طریق راه‌آهن جلفا به مقصد روسیه حمل شد.

 

  • SmartSelect_20210302-082552_Samsung Notes
  • SmartSelect_20210302-082750_Samsung Notes
  • SmartSelect_20210302-082817_Samsung Notes
تیتر یک
  • رشد مثبت علی‌رغم افزایش نرخ تورم و بیکاری

    اقتصادنیوز؛ صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید چشم‌انداز اقتصادی، پیش‌بینی کرد که اقتصاد ایران در سال پیش رو علی‌رغم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما