کدخبر: ۳۱۱۳۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بازتاب سخنان روحانی در رسانه‌های عربی

اقتصادنیوز: رسانه‌های جهان عرب امروز -یکشنبه- همگام رسانه‌های دیگر سخنان رئیس جمهوری ایران درباره اکتشاف یک میدان نفتی جدید را بازتاب دادند.

به‌گزارش اقتصادنیوز، «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران امروز- یکشنبه- در جمع مردم یزد اظهار داشت: «می‌خواهم در کنار این بحث دو خبر خوش هم به شما بدهم. اولین آن این است که کارگران شرکت ملی نفت ایران در بخش اکتشاف در تلاش‌های چندساله خودشان و به ویژه از  سال ۹۵ تا هفته گذشته به یک میدان نفتی بزرگ دست یافتند که من این خبر را در یزد به ملت ایران اعلام می‌کنم. این هدیه دولت و وزارت نفت به ملت بزرگ ایران است. ما یک میدان نفتی به اندازه ۵۳ میلیارد بشکه نفت کشف کردیم. این در یک میدان نفتی بزرگ است که از بستان آغاز می‌شود تا نزدیک امیدیه و ۲۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت آن است . ۸۰ متر عمق دارد و نفت درجای آن ۵۳ میلیارد بشکه است».

روحانی  همچنین در ادامه گفت: «به کاخ سفید اعلام می‌کنیم به کوری چشم دشمنان ملت ایران، در ایامی که شما فروش نفت را تحریم کردید، مهندسان و کارگران ما توانستند ۵۳ میلیارد بشکه نفت را کشف کنند».

با اعلام خبر کشف میدان نفتی جدید توسط روحانی، رسانه‌های جهان به بازتاب این خبر پرداختند. بسیاری از رسانه‌های عرب زبان نیز به طور جداگانه این خبر را بازتاب دادند.

 روسیا الیوم، در خبری با عنوان «روحانی از اکتشاف نفتی گسترده با ذخیره ۵۳ میلیار بشکه خبر داد» به این موضوع پرداخت و مزایای این میدان نفتی را از دیدگاه روحانی بازتاب داد.

پایگاه خبری المنار نیز در خبری جداگانه نوشت که رئیس‌جمهوری ایران از کشف یک میدان نفتی جدید با ذخایری به میزان ۵۳ میلیارد بشکه در استان خوزستان خبر داد. 

خبرگزاری «العربی الجدید»، نیز در خبری با تیتر «ایران از اکتشاف یک میدان نفتی جدید با ذخایر ۵۳ میلیارد بشکه خبر داد» به بازتاب این خبر پرداخت و تأکید کرد که این اکتشاف درست زمانی همزمان با اعمال تحریم‌های آمریکا بر بخش نفت و انرژی ایران صورت می‌گیرد». 

پایگاه خبری عربی ۲۱ نیز چنین تیتر زد: «ایران غافلگیر کرد... یک میدان نفتی گسترده در مرکز این کشور».

این خبرگزاری سخنان روحانی درباره اکتشاف نفتی جدید را به طور کامل بازتاب داده است

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند