کدخبر: ۳۶۰۱۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

همه چیز درباره نرم افزارهای دوربین مدار بسته هایک ویژن و هایلوک

دوربین مداربسته یا CCTV، که مخفف عبارت closed-circuit television می باشد، سیستمی است که به شما امکان می دهد به آن چه در داخل و اطراف کسب و کار شما می گذرد نظارت داشته باشید.

تعریف دوربین مدار بسته

دوربین ها و مانیتورها به شما امکان می دهند رویدادها را بصورت زنده مشاهده کنید، وحتی فیلم های ضبط شده را برای زمان های مورد نیاز بایگانی کنید.

فناوری دوربین مدار بسته از دهه ها قبل وجود داشته است، اما پیشرفت های انجام شده در سال های اخیر باعث شده است که این فناوری در دستگیری مجرمان در هنگام وقوع جرم و حتی محاکمه آن ها بسیار موثر باشد. هدف از نصب دوربین های امنیتی ضبط تصاویر به ویژه در هر مکان آسیب پذیر یا دارای جرم و جنایت زیاد در داخل و اطراف ساختمان شما است.

برای شناخت تعریف بهتر دوربین مداربسته تیم اپاکو به معرفی این تکنولوژی با پاسخ دادن به سوال های رایج در این مورد می پردازد.

1. دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین مدار بسته یک سیستم ویدیویی است که در آن دوربین های مخصوصی تصاویر ویدئویی را ضبط می کنند و آنها را به یک مانیتور/ صفحه نمایش منتقل می کنند و فقط تعداد کمی از افراد قادر به دسترسی به آن هستند.

2. دوربین مدار بسته برای چه کارهایی استفاده می شود؟

سیستم های دوربین مدار بسته در درجه اول برای اهداف امنیتی، نظارتی و مدیریتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 • از نظر امنیتی، دوربین مدار بسته می تواند برای نظارت بر امنیت جانی و مالی عموم استفاده شود.

 • از نظراهداف نظارتی، می توان از دوربین مدار بسته برای پیشگیری از جرم و یا مجازات مجرمین استفاده شود.

 • در بکار گیری دوربین های مداربسته با اهداف مدیریتی نیز می توان به کاربرد آن ها در ادارات، مجموعه ها و محیط های عمومی استفاده کرد. برای مثال سرشماری بازدید کنندگان از یک مجتمع تجاری و یا کنترل کارمندان از راه دور جزو این موارد هستند.

3. آیا دوربین مدار بسته قانونی است؟

دوربین مداربسته وقتی مطابق با دستورالعمل های تعیین شده در قانون باشد، قانونی است.

 • اگر صاحب ملک هستید، برای نصب دوربین مداربسته مجوز لازم ندارید، اما باید به همسایگان خود هشدار دهید. اگر مالک ملک نیستید، باید رضایت صاحبخانه را بگیرید.

 • طبق قانون، اگر مشاغل شما به دوربین مدار بسته نیاز دارد، باید به مردم گفته شود که مکان مجهز به دوربین مدار بسته است.

4. چرا داشتن دوربین مداربسته مهم است؟

 • دوربین مداربسته از این جهت مهم است که:

 • می تواند از جرم جلوگیری کند

 • به عنوان مدرک مورد استفاده قرار می گیرد و بنابراین مثل نیروی اجرای قانون عمل می کند

 • می تواند بر کارفرمایان نظارت داشته باشد و این امر بهره وری بیشتراز کار را ترغیب می کند

 • با جلوگیری از سرقت می تواند هزینه ها را کاهش دهد

 • می تواند برای ایمنی دیگران استفاده شود. به عنوان مثال، کمک به ردیابی افراد گمشده، نظارت بر کارگران در شرایط خطرناک.

5. سیستم های دوربین مدار بسته چگونه کار می کنند؟

یک سیستم دوربین مدار بسته از یک دوربین، لنز، مانیتور و ضبط کننده تشکیل شده است.

دوربین / دوربین ها تصاویر را می گیرند، سپس به دستگاه ضبط و سپس مانیتور منتقل می شوند.

6. انواع دوربین های مدار بسته کدامند؟

 • دوربین مداربسته دام Dome))

 • دوربین مداربسته بالت (Bullet)

 • دوربین مدار بسته مادون قرمز/ دید در شب

 • دوربین مداربسته تحت شبکه/IP

 • دوربین مداربسته بی سیم

 • دوربین مدار بسته HD با کیفیت بالا

 • دوربین های مدار بسته تشخیص حرارت

7. چه کسی دوربین مدار بسته را اختراع کرده است؟

والتر بروخ اولین دوربین مداربسته را در سال 1942 در جریان جنگ جهانی دوم در آلمان اختراع کرد. هدف دوربین مداربسته نظارت بر موشک های V-2 بود. فناوری دوربین مدار بسته از سال 1949 به بعد به یک محصول تجاری تبدیل شد.

8. IR در دوربین مداربسته چیست؟

دوربین های مادون قرمز (IR) گرما (انرژی مادون قرمز) را تشخیص می دهند. این به سیگنال الکتریکی تبدیل می شود و سپس یک تصویر حرارتی تولید می کند. نور مادون قرمز از LED های IR پخش می شود که در اطراف لنز دوربین قرار گرفته است.

9. دوربین مدار بسته بالت IR  چیست؟

دوربین بالت مادون قرمز با چراغ های مادون قرمز داخلی

10. دوربین های مدار بسته IP چیست؟

دوربین های تحت شبکه یا IP، یک دوربین فیلمبرداری دیجیتال است که از طریق شبکه رایانه ای داده را ارسال و دریافت می کند. تفاوت این دوربین ها با دوربین مداربسته معمولی تنها این است که می تواند از طریق کابل به DVRمتصل و سیگنال ها را ارسال و دریافت کند.

11. نصب دوربین مداربسته چقدر هزینه دارد؟

این موضوع بسته به تعداد دستگاه های مداربسته نصب شده و نوع دوربین مدار بسته نصب شده متفاوت است.

12. هزینه دوربین مدار بسته خانگی چقدر است؟

همه چیز به اندازه خانه و تعداد دوربین مورد نیاز بستگی دارد. ما همیشه بازدید ازسایتمان برای مشاهده محصولات را به شما توصیه می کنیم.

13. آیا دوربین مدار بسته نیاز به منبع تغذیه دارد؟

بله، همه دوربین های مدار بسته به منبع تغذیه نیاز دارند. سیستم های دوربین مدار بسته معمولاً توسط یک جعبه برق یا آداپتور برق تغذیه می شوند. دوربین های IP معمولاً با استفاده از کابل های Cat5 یا Cat6 از فناوری اترنت (PoE) استفاده می کنند.

بعضی از دوربین های مدار بسته ممکن است باتری یا حتی خورشیدی باشند

14. دوربین مدار بسته چگونه کار می کند؟

رشته ای از تصاویر توسط دوربین گرفته می شود و در قالب سیگنالی منتقل می شود که در نهایت به دستگاه ضبط و دستگاه نمایشگر فرستاده می شوند. دوربین مداربسته خود منبع فیلم را ضبط می کند. در جلوی دوربین یک دیافراگم باز وجود دارد و این همان چیزی است که جریان نور را از طریق لنز می گیرد. جریان نور توسط یک تراشه دیجیتالی در داخل دوربین گرفته شده و به دنباله ای از تصاویر تبدیل می شود. این دوربین این توالی تصویر را ضبط می کند و از طریق کابل یا بی سیم منتقل می شود.

شما گزینه های زیادی برای انتخاب دوربین مدار بسته دارید؛ چرا که دوربین های مدار بسته در برند ها، قابلیت ها و کیفیت های متفاوتی تولید می شوند. دوربین مداربسته هایک ویژن بهترین برند دوربین مدار بسته در سال های اخیر، نیاز های های کاربران خود را در از همه جنبه ها پاسخ داده است.

دوربین مداربسته هایک ویژن چیست؟

شرکت چینی هایک ویژن در سال 2001 تأسیس شد و از آن زمان به تولید کننده اصلی راه حل های نوآورانه دوربین مدار بسته تبدیل شده است. هایک ویژن طیف وسیعی از دوربین ها و تجهیزات دوربین مدار بسته را تولید می کند، از جمله دوربین های IP ، دوربین های آنالوگ HD ، نرم افزار مدیریت و تجزیه و تحلیل ، سیستم های هشدار و بسیاری دیگر از تجهیزات نظارت کمکی.

دوربین مدار بسته هایک ویژن با توجه به طیف وسیعی از ویژگی ها، از جمله کیفیت تصویر، طراحی دوربین و قیمت ، مقدار زیادی از انتخاب را به مشتریان خود ارائه می دهد. این بدان معنی است که تجهیزات هایک ویژن می توانند به راحتی متناسب با بودجه و نیازهای شما تنظیم شوند و یک سیستم امنیتی متناسب با تجارت شما به شما بدهد.

دوربین مدار بسته هایلوک چیست؟

دوربین مدار بسته HiLook  یکی از بهترین برند های دوربین مدار بسته تحت پشتیبانی برند هایک ویژن است که عملکرد عالی، سهولت استفاده، کیفیت قابل اطمینان و مقرون به صرفه بودن را برای شما به ارمغان می آورد و برای نظارت تصویری در سطح ابتدایی را هدف قرار می دهد. دوربین مدار بسته هایلوک یک سری آنالوگ و IP ارائه می دهد که هر دو برای کاربردهای تجاری مسکونی تا سطح متوسط طراحی شده اند.

دوربین مدار بسته هایلوک نام سری جدیدی از محصولات دوربین مداربسته با قیمت مناسب و در عین حال حرفه ای از تولید کننده پیشرو دوربین مداربسته در جهان یعنی هایک ویژن است.

محصولات هایلوک بسیاری از ویژگی های پیشرفته از محصولات حرفه ای دوربین مداربسته هایک ویژن را شامل می شوند از جمله مادون قرمز قدرتمند، عملکرد بسیار بالا در نور کم ، فناوری پیشرفته فشرده سازی و تشخیص حرکت. سری دوربین های مدار بسته HiLook و ضبط کننده ها هم در فناوری آنالوگ TVI و هم در فناوری شبکه IP موجود است.

دوربین مدار بسته هایلوک طیف گسترده ای از دوربین ها را ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که می توانید دوربین مناسب را برای نیازهای خود تعیین کنید. این شامل طیف وسیعی از سبک ها، لنزها، رنگ ها و ویژگی هایی است که می توانند با هم ترکیب شوند و بهترین عملکرد را در هر شرایطی داشته باشند.

دستگاه های دوربین مدار بسته  Hilookبه راحتی می توانند برای شبکه محلی و دسترسی به اینترنت از راه دور به شبکه خانگی شما متصل شوند و امکان مشاهده تصاویر زنده و ضبط شده در رایانه شخصی، یا تلفن هوشمند را با استفاده از مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه فراهم می کنند.

نرم افزارهای هایک ویژن و هایلوک

دوربین مدار بسته هایلوک برای راحتی کاربران خود نرم افزار هایی با کارایی عالی و نحوه کاربری ساده را برای مصرف کنندگان خود طراحی کرده است.

دانلود نرم افزار هایک ویژن

دانلود نرم افزارهای هایک ویژن با ارائه خدمات متنوعی به سادگی در اختیار مشتریان این محصولات قرار گرفته است. در حال حاضر دانلود 3 نرم افزار هایک ویژن برای عموم در دسترس قرار دارد. این سه نرم افزار عبارت اند از:

P2P

 • دانلود نرم افزار انتقال تصویر هایک ویژن IVMS 4200، با قابلیت انتقال تصویر به روش P2P به کامپیوتر

 • نرم افزار SADP، هایک ویژن با قابلیت آی پی دهی به دوربین مدار بسته

 • نرم افزار Storage and Network Calculator، با قابلیت محاسبه پهنای باند، زمان و حجم مورد نیاز

دانلود نرم افزار هایلوک

hiLook

دانلود  نرم افزارHilookVision مخصوص دوربین مدار بسته هایلوک است که چندین قابلیت را برای کاربر به ارمغان می آورد. این قابلیت ها شامل مدیریت ویدئو دستگاه های دی وی آر، ان وی آر دوربین های IP است و همچنین دانلود نرم افزر هایلوک بازگشایی رمز ها، نظارت زنده در لحظه، ضبط ویدئو، پشتیبان گیری از نسخه فایل ها، سرچ و پخش از راه دور را در اختیارتان قرار می دهد.

دانلود نرم افزار هایلوک آپشن motion detection  را ارائه می دهد که دریافت نوتیفیکیشن را بر روی موبایل ممکن می سازد. این نرم افزار مشکل نظارت بر کارکنان را رفع کرده و همینطور با ساختار و کارایی انعطاف پذیری که دارند بسیار مناسب برای پروژه های نظارتی در مقیاس متوسط و یا کوچک واقع شده اند.

دانلود نرم افزار هایک ویژن  و دانلود نرم افزار هایلوک به راحتی برای شما از طریق سایت اپاکو در دسترس قرار می گیرد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند