سرای دلگشا دروازه ورود تجار جوان به بازار تهران

کدخبر: 400089

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اگر اهل تجارت و کسب‌وکار باشید احتمالاً گاهی به حضور در بازار تهران فکر کرده‌اید؛ قلب تجارت تهران و ایران که با وجود تمام مشکلات و رقبایش هنوز پرستیژ و وزن خاص خود را دارد. سرای دلگشا از مراکز خریدی است که به این مسئله توجه کرده است.

با وجود علاقه بسیاری از تجار جوان برای ورود به بازار مشکلات ایمنی و البته قیمت بالای مغازه آن‌ها را از این تصمیم منصرف می‌کند.

سرای دلگشا مرکز خریدی است که سعی دارد با حل این دو مشکل دروازه ورد تجار جوان به بازار تهران باشد. سرای دلگشا علاوه بر ارتقا استانداردهای کیفی و ایمنی در بازار تسهیلات فوق‌العاده‌ای را نیز برای تجار جوان در نظر گرفته و از حضور آن‌ها استقبال می‌کند.

نگاهی به بازار سرای دلگشا

اما چرا باید سرای دلگشا را در صدر لیست خود برای خرید از بازار بنویسیم؟ مجموعه ظرفیت‌ها، امکانات رفاهی، کیفیت اجناس و شاید مهم‌تر از هم قیمت مناسب کالاهای سرای دلگشا باعث می‌شود تا این مرکز خرید تبدیل به گزینه اول شما در بازدید از بازار شود.

شما تمام امکاناتی را که برای یک خرید آرامش بخش نیاز دارید در اختیار خواهید داشت. فودکورت مجهز و مدرن این مجموعه تمام نیازهای غذایی شما را برآورده می‌کند. سرویس‌‌های بهداشتی زیاد و تمیز نیز باعث آرامش خیال مشتریان می‌شود.

رعایت پروتکل های بهداشتی

نکته دیگر، سیستم هواسازی مدرن این مجموعه است که توانست در دوران کرونا نیز خود را به خوبی نشان دهد. این سیستم هواساز با تهویه فوق‌العاده هوایی بهتر از هوای داخل بازار و خیابان را برای تنفس مهیا می‌کند.

یکی از مشکلات مناطق پر تردد مثل بازار مسئله پارکینگ است. این معضل به خصوص درباره مجتمع‌های تجاری بروز و ظهور پیدا می‌کند. در حال حاضر پارکینگی در خیابان خیام و در نزدیک سرای دلگشا در حال ساخت است که نه تنها فضای پارکینگ فروشندگان و بارانداز آن‌ها را حل می‌کند، بلکه می‌تواند برای اهالی این محل هم مناسب باشد.

قیمت فوق العاده مطلوب

اما ویژگی که باعث درخشش سرای دلگشا در شب عید می‌شود قیمت مناسب کالاهای آن است، کالاهایی که با هدف تأمین نیاز مشتری خرد و عمده تهیه شده است و قیمت مناسبی برای همه به خصوص مشتریان معمولی دارد.

بازارها و مال‌های بزرگی در سطح تهران ساخته شده است که شاید از مراکز خرید بازار مجهزتر باشند، اما این بازارها با ویژگی‌های خرده‌فروشی هستند و نمایشگاهی برای ارائه محصول به خریدار نهایی است. در نتیجه قیمت در این مراکز خرید بنا به عرف بازار است.

اما سرای دلگشا می‌خواهد نمایشگاه دائمی فروش محصولات به شکل عمده و خرد باشد. این به چه معنا است؟ این یعنی سرای دلگشا کالا را با همان قیمت عمده به خریدار خرد می‌دهند. به گفته جبینی، مدیر این بازار، هرچند رویکرد اصلی دلگشا مثل دیگر مراکز خرید بازار فروش محصولات عمده است، اما از خریداران خرد هم غافل نشده است. دلگشا می‌خواهد خریداران خرد نیز این مرکز تجاری را به عنوان مرکز خرید با کیفیت و با قیمت‌هایی مناسب بشناسند.

ویژگی دیگر سرای دلگشا میزبانی از بهترین برندهای ایران است که باعث افزایش کیفیت و بهبود قیمت کالاها فروشندگان این مرکز خرید می‌شود. سرای دلگشا می‌خواهد نمایشگاه تولیدکنندگان ایرانی باشد. به گفته جبینی به جز بخش کمی از محصولات این بازار که وارداتی هستند، اکثریت محصولات ارائه شده در سرای دلگشا از باکیفیت‌ترین محصولات تولید کشور تأمین شده‌اند.

نگاهی به امکانات بازار بزرگ دلگشا

سرای دلگشا تلاش کرده از مزیت‌های بازار تهران بهره ببرد، آن‌ها را ارتقا دهد و ضعف‌های مختلف بازار را رفع کند. این مرکز تجاری در مساحت 50 هزارمتری ساخته شده است. آن طور که علیرضا جبینی، مدیر این مرکز تجاری گفته است 1600 واحد تجاری در 10 طبقه در آن فعالیت می‌کنند که به طور متوسط هر واحد باعث اشتغال مستقیم سه نفر و اشتغال غیرمستقیم ده‌ها نفر دیگر شده است. این یعنی سرای دلگشا با احتساب نیروهای خدماتی خود مجموعاً 5000 شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

این به آن معنا است که با محاسبه حداقل ضریب 1 به 10 بیش از 50 هزار خانوار از این مجتمع سود می‌برند و به طور مستقیم و غیرمستقیم از آن منتفع خواهند شد. این عدد فارغ از مشاغل دیگری است که در حاشیه این بازار شکل می‌گیرند.

در کنار این ظرفیت‌ها بازار بزرگ دلگشا سعی دارد محل تجمع فروشندگان قدیمی و جدید بازار باشد تا جوانانی که تازه کار خود را شروع کرده‌اند، بتوانند از تجربه خبرگان بازار بهره‌مند شوند و از اعتبار آنان نیز بهره ببرند. به جز این حضور در قلب بازار تهران باعث می‌شود که این جوانان فرصت ارسال محصولات خود به سراسر ایران را داشته باشند و با مشتریان متنوع‌تری روبه‌رو شوند. به این شکل سرای دلگشا می‌خواهد سهمی در تحقق تولید ملی داشته باشد.

فروش

افتتاح رسمی دلگشا از ابتدای پاییز بود. این مسئله باعث شد تا راه‌اندازی این پروژه با مشکلات زیادی مواجه شود. نه امکان برگزاری افتتاحیه رسمی بود و نه می‌شد روی تبلیغات حساب کرد. با این وجود استقبال مردم و فروشندگان بسیار قابل توجه بوده است. بخش قابل توجهی از واحدهای پاساژ به فروش یا اجاره رفته است و فازهای مختلف آن بر اساس برنامه از پیش تعیین شده در حال افتتاح است. مردم نیز اندک اندک در حال شناخت بازار دلگشا به عنوان مرکز خریدی فعال، جذاب و مدرن در بازار هستند و آن را به عنوان یکی از مقاصد ثابت خود برای خرید در بازار انتخاب می‌کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما