محاسبه مبلغ بیمه شخص ثالث در ماشین حساب آیتول

کدخبر: 493531

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

کلیه دارندگان وسایل نقلیه موظف به داشتن بیمه شخص ثالث هستند.

 قیمت این بیمه هر سال توسط بیمه مرکزی اعلام می شود. این مبلغ ثابت نیست و فاکتورهایی هم‌چون نوع وسیله نقلیه، درصد تخفیف بیمه‌نامه و استفاده از بیمه شخص ثالث تاثیر مستقیم روی قیمت نهایی دارد. در این بخش نحوه محاسبه مبلغ بیمه شخص ثالث با استفاده از ماشین حساب آیتول را شرح می‌دهیم. برای کسب اطلاعات در مورد سریع ترین و آسان‌ترین روش برای محاسبه مبلغ بیمه وسایل نقلیه، مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

درج اطلاعات براساس بیمه‌نامه، یکی از روش های محاسبه بیمه شخص ثالث

یکی از بهترین راه‌ها برای محاسبه مبلغ بیمه شخص ثالث استفاده از ماشین حساب آیتول است. با مراجعه به سایت آیتول به آدرس itoll به‌راحتی می‌توانید از این ماشین حساب استفاده کرده و بیمه شخص ثالث خودروی خود یا سایرین را در کوتاه‌ترین زمان ممکن محاسبه کنید. هم‌چنین می‌توانید از سایر امکانات این سایت هم‌چون نحوه محاسبه قیمت بیمه بدنه، خرید و تمدید انواع بیمه ماشین، عوارض خودرو، معاینه فنی و بسیاری از خدمات دیگر استفاده کنید. در بخش‌های بعدی به نحوه استفاده از ماشین حساب آیتول خواهیم پرداخت.

بیمه نامه

در ماشین حساب آیتول میزان تخفیف عدم خسارت محاسبه می‌شود

هزینه بیمه شخص ثالث یکی از مهمترین هزینه‌ها برای کلیه دارندگان وسایل نقلیه است. اگر تا به حال از بیمه‌نامه قبلی خود خسارتی دریافت نکرده‌اید، از تخفیف عدم خسارت در بیمه‌نامه جدید برخوردار خواهید شد. برای محاسبه میزان این تخفیف، استفاده از ماشین حساب آیتول را پیشنهاد می‌کنیم. پیش از خرید بیمه شخص ثالث یا تمدید آن، درصد تخفیف را محاسبه کرده و هزینه‌های خود را کاهش دهید.

در صورتی‌که بیمه‌گذار از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، هر سال از 5 درصد تخفیف برای تمدید بیمه‌نامه برخوردار می‌شود. حداکثر تخفیف عدم خسارت 70 درصد است. در این بخش کافی است درصد تخفیف شخص ثالث و درصد تخفیف راننده روی بیمه‌نامه را در ماشین حساب آیتول وارد کنید تا تخفیف عدم خسارت اعمال شده و قیمت نهایی برای شما نمایش داده شود.

برای محاسبه بیمه شخص ثالث در سایت آیتول باید سال ساخت ماشین را تعیین کنید

یکی دیگر از فاکتورهای مورد نیاز برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث، تعداد سیلندرهای ماشین و سال ساخت آن است. سال ساخت خودروی خود را در ماشین حساب وارد کنید. هزینه‌های مصوب برای ماشین‌های شخصی و عمومی نیز برحسب تعداد سیلندرهای آنها که معمولا چهار سیلندر یا شش سیلندر هستند، در سایت آیتول درج شده است.

در صورتی‌ که از بیمه‌نامه قبلی خود خسارتی دریافت نکرده باشید، مشمول تخفیف عدم خسارت می‌شوید. در غیر این صورت باید تعداد خسارت‌های مالی و جانی را وارد ماشین حساب کرده و سپس اقدام به محاسبه هزینه بیمه شخص ثالث کنید. هر خسارت تاثیر مستقیم بر هزینه نهایی این بیمه دارد. در صورت وارد کردن اطلاعات ناقص یا نادرست،‌ مبلغ دقیقی به شما ارائه نخواهد شد.

سال ساخت

قیمت پایه بیمه بستگی به قیمت تعیین شده توسط بیمه مرکزی دارد

قیمت پایه بیمه شخص ثالث با توجه به قیمت ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی محاسبه می‌شود. قوه قضائیه هر ساله مبلغ دیه کامل انسان را محاسبه کرده و به بیمه مرکزی اعلام می‌کند. در سال 1401 مبلغ کامل دیه انسان در در ماه‌های حرام 800 میلیون‌ تومان و در ماه‌های غیرحرام 600 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. در دین مبین اسلام چهار ماه ذی‌القعده، ذی‌الحجه، محرم و رجب از ماه‌های حرام هستند. حداقل پوشش مالی شرکت‌های بیمه نیز برابر با یک چهلم دیه کامل در ماه‌های حرام است. مبلغ این پوشش در سال 1401 برابر با 20 میلیون تومان محاسبه شده است.

مزایای استفاده از ماشین حساب آیتول برای محاسبه بیمه شخص ثالث

مبلغ بیمه‌نامه شخص ثالث به روش‌های مختلفی محاسبه می‌شود. یکی از بهترین این روش‌ها که در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند، استفاده از ماشین حساب آیتول است. کلیه دارندگان وسایل نقلیه با مراجعه به سایت آیتول می‌توانند از این ماشین حساب بهره ببرند. با استفاده از این ابزار، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اطلاعات کاملی در مورد بیمه شخص ثالث خودروی خود و قیمت تمدید آن به دست خواهید آورد. هم‌چنین می‌توانید در همان لحظه بیمه ماشین را خریداری کرده یا آن را تمدید کنید. انجام کلیه این مراحل فقط در چند دقیقه امکان‌پذیر است. این ماشین حساب برای تسهیل کار بیمه‌گذاران عزیز ایجاد شده است.

در سایت آیتول بیمه شخص ثالث را ارزان‌تر از همه جا تهیه کنید

در این مطلب تلاش کردیم تا نحوه محاسبه مبلغ بیمه شخص ثالث در ماشین حساب آیتول را به‌طور کامل شرح دهیم. استفاده از این ماشین حساب به شما کمک می کند تا در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن مبلغ بیمه خودروی خود را محاسبه کرده و بیمه‌نامه را خریداری یا تمدید کنید.

آیتول یا سامانه خودروی من، درگاهی برای دسترسی به کلیه سرویس‌های مرتبط با خودرو است. با استفاده از این سایت به آدرس itoll به‌راحتی می‌توانید از کلیه خدمات موجود از جمله استعلام خلافی،‌ خرید و تمدید بیمه شخص ثالث و بدنه، عوارض سالانه، عوارض آزادراهی و بسیاری امکانات دیگر استفاده کنید. سایت آیتول برای رفاه هر چه بیشتر دارندگان وسایل نقلیه راه‌اندازی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره با شماره پشتیبانی 89518010 – 021 تماس بگیرید.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی