پیدا کردن ارزان ترین قیمت ورق استیل در سال 1401 از بهترین برند ها !

کدخبر: 496577

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

ضخامت و حجم ورق‌ها اولین مواردی هستند که در تعیین قیمت ورق نوع استیل نقش دارند

در تولید ورق استیل از انواع عناصر استفاده می‌شود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به منگنز اشاره کرد. پرواضح است که هر کدام از آنها به میزان مقاومت، انعطاف‌پذیری و استحکام این ورق می‌افزاید. به طورکلی ورق‌های استیل بر پایه آهن هستند؛ اما در شکل‌گیری آنها از دیگر آلیاژها نیز بکارگیری می‌شود. ضمناً این نوع ورق‌ها درصد پایینی از کربن دارند که معمولاً بیشتر از 2 درصد نمی‌شود.

همانطور که می‌دانید ورق‌های استیل در موقعیت‌ها و حوزه‌های مختلفی استفاده می‌شوند به‌همین منظور باید دارای کیفیت بسیار مناسبی باشند. برای مثال از ورق استیل در ساخت لوازم منزل بکارگیری می‌شود که حتماً با آن مواجه شده‌اید. حال ما در این مقاله قصد داریم به بررسی مختصر ویژگی‌های ورق‌های استیل بپردازیم و در انتها نیز به یک مرکز معتبر به جهت خرید این محصول اشاره می‌کنیم.

انواع ورق‌های استیل

همانطور که حتماً می‌دانید ورق‌های استیل با توجه به نوع آلیاژی که دارند دسته‌بندی می‌شوند که طبیعتاً هر کدام از آنها از ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی برخوردار هستند. بنابراین انواع ورق استیل در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 • ورق 304 استیل نگیر (نورد گرم و سرد).

 • ورق نگیر استیل برق 304L.

 • ورق استیل نسور 309S.

 • ورق ضدسایش استیل 321.

 • ورق روکش‌دار بگیر استیل 430.

در کنار این موارد از دیگر ورق‌های استیل نیز می‌توان به‌عنوان بخش خاص این نوع ورق‌ها اشاره کرد که عبارتند از:

- ورق سری 200 استیل. گفتنی است که این ورق از نوع استیل؛ به دو دسته استیل 201 و 202 تقسیم بندی می‌شود که البته روش ساخت هر کدام متفاوت است. به طور کلی ورق 201 استیل دارای ترکیباتی مانند کروم، نیکل و منگنز است که با استفاده از روش نورد سرد تولید می‌شود. در مقابل ورق استیل 202 به‌عنوان ترکیب فولاد ضدزنگ به شمار می‌رود.

- ورق نوع استیل سری 300. این نوع ورق دارای انواع مختلفی است که از جمله می‌توان به ورق 303 استیل اشاره کرد که دارای ویژگی شکل‌پذیری بسیار بالا بوده و از پرکاربردترین ورق‌های استیل به شمار می‌رود. از دیگر زیرمجموعه‌های این ورق استیل می‌توان به سری‌های 301، 304L، 309، 316 و مواردی از این دست اشاره کرد.

ویژگی‌های مهم ورق‌های استیل

به طورکلی ورق‌های استیل به دلیل ویژگی‌های منحصربفردی که دارند؛ به‌راحتی در موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند که ما در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع محصول خواهیم پرداخت:

 1. خاصیت ضدزنگ. از مهم‌ترین موادهای تشکیل دهنده‌ی ورق نوع استیل، کروم است که وقتی با هوا ترکیب می‌شود، لایه‌ای روی ورق ایجاد می‌شود که از زنگ‌زدگی و پوسیدگی استیل جلوگیری می‌کند.

 2.  قابلیت بازیافت. کلیه ورق‌های استیل امکان ذوب‌پذیری دارند و این یعنی به‌صورت کامل قابل بازیافت هستند. شاید برایتان جالب باشد اگر عنوان کنیم که تقریباً بیش از 80 درصد ورق‌های استیل با استفاده از این روش تولید می‌شوند.

 3.  سختی و استحکام فوق العاده. پرواضح است که اگر مقدار کربن موجود در ورق استیل بیشتر باشد، منجر به افزایش سختی این محصول خواهد شد. این در حالی است که ورق‌های استیل نگیر به دلیل پایه کربنی زیاد به نسبت سایر ورق‌های استیل از استحکام بیشتری برخوردار هستند.

کاربردهای فوق العاده مهم ورق‌های استیل

از ورق‌های استیل در موقعیت‌های مختلفی استفاده می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

 • از ورق نوع استیل در بخش ساختمان سازی، استفاده بسیار زیاد می‌شود.

 • استفاده از این ورق در صنایعی مانند کاغذ، شکر، سیمان و مواد شیمیایی نیز بسیار است.

 • برای پوشش درب آسانسور از ورق استیل استفاده می‌شود.

 • برای تولید قطعات مختلف در کشتی‌ سازی و یا تولید پمپ از این ورق به‌ کار گرفته خواهد شد.

 • در بسیاری از لوازم خانگی از انواع ورق‌های استیل به کار گرفته می‌شود.

 • برای تولید بدنه خودرو و دیگر وسایل نقلیه مانند هواپیما از این ورق استفاده خواهد شد.

 • در تولید لوازم الکتریکی ورق استیل نقش دارد. برای نمونه می‌توان به ترانسفورماتور اشاره کرد.

 • این نوع ورق در سقف ساختمان‌ها نیز به کارگرفته می‌شوند.

گفتنی است که موارد عنوان شده فقط بخشی کوچکی از کاربردهای این ورق محسوب شده و به طورکلی با توجه به سری‌های ورق استیل از هر کدام در موقعیت و صنایع مختلف استفاده خواهد شد.

بررسی قیمت ورق استیل

تعیین قیمت ورق استیل با توجه به موارد مختلف در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که در بعضی از مراکز فروش انواع ورق نوع استیل از بهترین قیمت‌ها برای خرید ورق استیل در نظر گرفته شده است که ما در انتهای این مقاله به یکی از این مراکز اشاره می‌کنیم. حال اگر بخواهیم به بررسی قیمت ورق نوع استیل بپردازیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ضخامت و حجم ورق‌ها اولین مواردی هستند که در تعیین قیمت ورق نوع استیل نقش دارند.

 • نوع آلیاژهای به‌ کار گرفته شده در زمان تولید ورق نیز دارای اهمیت است.

 • برند و شرکت سازنده ورق استیل نیز تعیین کننده خواهد بود.

 • نوع ورق که در چه صنایع و حوزه‌هایی به کار گرفته می‌شود نیز موثر است.

خرید ورق استیل از مجموعه پارس پریزن

بهترین سایت های خرید ورق استیل از برند های پارس پریزن ، آهن آنلاین و آیرومارت بوده که با توجه به موارد گفته شده در این مطلب، چنانچه به انواع ورق‌های استیل با ارزان‌ترین قیمت و کیفیت عالی نیاز دارید، کافی است که از طریق مجموعه‌ی تخصصی پارس پریزن اقدام کنید. این مجموعه به واردات بهترین انواع ورق استیل مشغول است که از ویژگی‌های آن می‌‌توان به کیفیت فوق العاده‌ی آنها اشاره کرد.

همچنین در کنار فروش ورق‌های استیل، یرآق آلات آن را نیز برای متقاضیان در نظر گرفته است که علاقه‌مندان به راحتی می‌توانند به تهیه‌ی آنها اقدام کنند. حال برای اینکه بتوانید به خرید ورق استیل بپردازید، کافی است که از راه‌های ارتباطی قرار داده شده در سایت این شرکت به آدرس اینترنتی parsparizan ویا تماس با شماره های 02133944891 - 02133900870 با مشاوران شرکت بازرگانی پارس پریزن در تماس باشید.

منبع : سایت پارس پریزن | parsparizan

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی