شکوفایی اقتصادی و هنری کشور در گرو پیوند ناگسستنی «هنر و صنعت» است

کدخبر: 508053

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

مسئول برگزار کننده گردهمایی ملی هنر و صنعت گفت: پیوند هنر و صنعت به چرخه تولید، اشتغال و اقتصاد سرعت بخشیده و بستر شکوفایی اقتصادی و هنری کشور را فراهم می‌کند.

به گزارش دبیرخانه دائمی هنر و صنعت، « مهندس علی‌اصغر غلامی» اظهار کرد: هلدینگ بین المللی ملاصدرا با ۴۰ سال سابقه ارائه خدمات به صنعتگران همواره مفتخر بوده تا جزو پیشگامان ارائه راهکار از خدمات پایه تا تسهیل صادرات محصولات ایرانی باشد و امروز با توجه به شرایط کشور، حمایت از کالا ایرانی تنها یک دغدغه نیست بلکه نیاز اساسی و اصلی اقتصاد کشور است.

وی بیان کرد: برگزاری گردهمایی هنر، صنعت و تجارت فرصتی ست تا با پیوند هنر و هنرمندان به صنایع کشور به چرخه تولید، اشتغال و اقتصاد کشور سرعت بخشیده و زمینه معرفی کمی و کیفی محصولات ایرانی در داخل و خارج کشور را از طریق سفیران، هنری، فرهنگی و تبلیغی فراهم شود.

به گفته موسس و مدیرعامل هلدینگ بین‌المللی ملاصدرا، نخستین گردهمایی ملی «هنر و صنعت» در سال ۱۳۹۶ به همت هلدینگ بین‌المللی ملاصدرا برگزار شد، اگرچه در پی فراگیری اپیدمی کرونا دومین گردهمایی ملی «هنر و صنعت» چهار سال به تعویق افتاد اما با توجه به اهمیت موضوع این گردهمایی، در سال ۱۳۹۸ از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزیر وقت کارگروهی تحت عنوان «هنر و صنعت» به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

اصغر غلامی

غلامی عنوان کرد: حضور مسئولان ذیربط، مدیران و نمایندگان مجلس در گردهمایی هنر و صنعت ضمن بهره مندی از تجارب و نقطه نظرات فنی و کارشناسی آنها سبب تسهیل پیوند هنرمندان و صنعتگران با تجار و رایزنان اقتصادی و فرهنگی ملل دوست را فراهم می‌آورد؛ امید است که این گردهمایی با پیوندی ناگسستنی در راستای شکوفایی اقتصادی و هنری ایران و در مسیر ارائه خدمات فرهنگی و تجاری به جوامع بین المللی هرچه استوارتر گام بردارد.

تبدیل زبان هنر به بیان صنعت ضامن امنیت اقتصادی در جامعه است

مسئول برگزار کننده گردهمایی ملی هنر و صنعت گفت: در جامعه امروزی و بنا بر شرایط کشور پیوند هنر و صنعت به عنوان ارکان اصلی در جامعه ضامن امنیت اقتصادی و فرهنگی خواهد بود.

مهندس علی‌اصغر غلامی اظهار کرد: تاریخ بشریت همواره نشان داده که نه تنها میل انسان بلکه شرط بقاء و حیات انسان ها در گرو جمع گرایی است این در حالی است که در جامعه امروز با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی بستر تعامل بین ارکان مختلف جامعه نسبت به گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: آنچه از دیروز تاکنون از معقوله فرهنگ و هنر پیداست که همواره ایده‌ها و اندیشه‌های هنرمندان ایرانی ذائقه مردم را می‌شناسند و نسبت به سلایق و علایق آنها با توجه به پیشینه های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی آشنایی دارند اما به دلیل عدم سرمایه‌گذاری های مناسب نتوانسته به محصول فاخر فرهنگی و هنری تبدیل شوند و از طرفی دیگر یکی از مهمترین چالش ها و دغدغه های صنایع و مراکز تولیدی ایجاد محصولی است که با توجه به ذائقه ایرانی تولید شده و به مخاطب معرفی گردد.

مسئول برگزار کننده گردهمایی ملی هنر و صنعت گفت: هنر، صنعت و تجارت ارکانی بسان حلقه‌های زنجیر هستند که اتصال بین آنها، ضامن امنیت اقتصادی و فرهنگی جامعه خواهد بود.

وی تصریح کرد: از هم گسستگی و پرهیز از جمع گرایی تاکنون آسیب‌های جدی بر بدنه اقتصاد و فرهنگ کشور وارد کرده در صورتی که با گفتمان تعامل محور و سازنده می توان خلأهای هریک از این حوزه‌ها را با نقاط قوت دیگری به بهترین شکل ممکن پوشش داد و ضعف را به یک فرصت تبدیل نمود.

مسئول برگزار کننده گردهمایی ملی هنر و صنعت گفت: امروز با توجه به اهمیت حمایت از کالاهای ایرانی و صنایع که در این شرایط جامعه با چنگ و دندان چرخ اقتصاد کشور را می چرخانند باید در راستای تعالی اهداف آنها گام برداشت تا اشتغال بیش از این تهدید نشود؛ از سوی دیگر ارتقاء و تعالی فرهنگ و هنر کشور نیز اگر مورد حمایت و سرمایه گذاری قرار نگیرد، چه بسا در آینده با بن بست های فرهنگی و هنری و تربیتی در جامعه ایرانی مواجه خواهیم شد.

غلامی بیان کرد: گردهمایی هنر، صنعت و تجارت زمینه ایجاد گفتمانی مشترک و تعامل محور میان اهالی هنر، صنعت و تجارت ایجاد می‌کند

گفتنی است دومین گردهمایی ملی هنر، صنعت و تجارت به همت هلدینگ بین المللی ملاصدرا و با حضور جمعی از مسئولان دولتی، وزرا، سفرا، رایزنان فرهنگی و اقتصادی کشورهای دوست، صنعتگران، هنرمندان و تجار ایرانی ۲۸ الی ۲۹ تیر ماه به مدت دو روز در شهرک سینمایی غزالی برگزار می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی