اهمیت سئوی خارجی چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟

کدخبر: ۵۴۰۸۱۳
برای اینکه رتبه سایت خود را در نتایج موتور های جست و جو افزایش دهید و ترافیک بیشتری به سمت سایت شما روانه شود، باید به اهمیت سئوی خارجی سایت نیز واقف باشید.
اهمیت سئوی خارجی چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟

 به طورکلی سئو سایت فرآیند بهینه سازی صفحات وبسایت شما برای موتور های جست و جو است که به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود. در درجه اول، هرگز فراموش نکنید که سئوی خارجی چیزی فرا تر از لینک سازی است. در این مطلب ما درباره اهمیت سئوی خارجی و کارآیی آن صحبت خواهیم کرد.

سئوی خارجی چیست؟

سئوی خارجی به تکنیک هایی از سئو گفته می شود که شامل به روز رسانی یا انتشار محتوا در وب سایت شما نمی شود. بسیاری از افراد سئوی خارجی را با لینک سازی خارجی مترادف می دانند؛ اما این تعریف صحیح نیست. بسیاری تکنیک های دیگر وجود دارند که در دسته سئوی خارجی قرار می گیرند. برخی از آن ها عبارت هستند از:

 • برندسازی

 • بازاریابی محتوا

 • استفاده از رسانه های اجتماعی و.... 

استفاده از تکنیک های مختلف سئوی خارجی به موتور های جست و جو کمک می کنند تا محتوای سایت شما را بهتر درک کنند و در نتیجه اعتبار سایت شما را افزایش دهند و ترافیک بیشتری را به سوی سایت شما روانه کنند.

تفاوت سئوی داخی، سئوی خارجی و سئوی فنی با یک دیگر چیست؟

به طور کلی، سئو به سه دسته تقسیم می شود؛ سئوی داخلی، خارجی و فنی.

 • سئوی داخلی: سئوی داخلی تمام ترفند هایی را  که داخل سایت خود به کار می گیرید تا موتور های جست و جو محتوای سایت شما را بهتر درک کنند و در نتیجه سایت شما در رتبه بهتری قرار گیرد، شامل می شود. برخی از این ترفند ها عبارت هستند از: تولید محتوا، بهینه سازی تگ های عنوان و متا تگ ها، بهینه سازی تصویر، لیک سازی داخلی و... .

 • سئوی خارجی: سئوی خارجی شامل ترفند هایی است که داخل وب سایت شما انجام نمی شوند. برخی از این ترفند ها عبارت هستند از: لینک سازی، بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی، پادکست ها، مرور ها و... .

 • سئوی فنی: سئوی فنی ترفند هایی را شامل می شود که مستقیما بر نمایه سازی و خزیدن سایت شما توسط موتور های جست و جو تأثیر می گذارند. برخی از این ترفند ها عبارت هستند از: بهینه سازی سرعت سایت، بررسی داده های معماری شده، تگ های کنونیکال، تگHreflang  و... .

اهمیت سئوی خارجی در چیست؟

از سئوی خارجی به عنوان وسیله ای برای ایجاد اعتبار دامنه سایت استفاده می شود. بدون استفاده از سئوی خارجی، ممکن است که سایت شما از رتبه بالا تری نسبت به سایر وب سایت ها بهره مند نشود. وبسایت های دارای اعتبار بالاتر نسبت به وبسایت های با اعتبار پایین تر رتبه بهتری در موتور های جست و جو به دست می آورند. سئوی خارجی، اعتبار وبسایت ها را افزایش می دهد.

همانطور که اشاره شد، لینک های خارجی یکی از راه‌ های نشان دادن این اعتبار هستند؛ اما برای بهبود وضعیت سایتتان نمی ‌توانید فقط بر روی لینک ‌سازی خارجی تمرکز کنید. بسیاری دیگر از تکنیک‌ های سئوی خارجی وجود دارد که می ‌توانید از آن ها استفاده کنید.

در ادامه به برخی از این ترفند ها و تکنیک ها می پردازیم تا اهمیت سئوی خارجی را بهتر درک کنید.

اهمیت سئوی خارجی چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟

·لینک سازی

در اهمیت سئوی خارجی خوب است بدانید که چگونه می توانید بهترین لینک را برای وب سایت خود ایجاد کنید. استفاده از بک لینک های معتبر سایت های دیگر سایت شما را به یک مرجع تبدیل می کند. در حقیقت لینک های معتبر رای اعتمادی برای صفحات و سایت های دیگر هستند. فراموش نکنید که تمرکز بر کیفیت لینک سازی از کمیت آن مهم تر است.

بخشی از استراتژی سئوی خارجی از بین بردن شکاف لینک بین سایت شما و سایت رقبا است. اگر رقبای شما از سایت های معتبری که به شما لینک نمی دهند بک لینک کسب می کنند، ممکن است ترافیک سایت شما کم شود.

هنگام لینک سازی خوب است که به سه ​​عامل توجه کنید.

 • قدرت بک لینک ها: قدرت بک لینک ها به اعتبار آن ها اشاره می کند که به وسیله آن ها می توان کیفیت کلی یک سایت را درجه بندی کرد. Backlink Analytics یکی از ابزار هایی است که برای تعیین اعتبار لینک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 • منحصر به فرد بودن: یکی دیگه از عوامل موثر در اهمیت لینک سازی، منحصر به فرد بودن آن هاست. در استراتژی لینک سازی خود، تنوع دامنه را فراموش نکنید.

 • ارتباط موضوع: شما باید همیشه به دنبال لینک سازی از سایت ‌هایی باشید که موضوع آن ها با سایت شما هماهنگ است. برای مثال، اگر سایتی در حوزه گردشگری راه اندازی می کنید، باید بیشتر لینک هایی که استفاده می کنید از سایر سایت های گردشگری باشد. لینک سازی در اهمیت سئوی خارجی نقش پر رنگی دارد؛ اما نه هر لینکی!

·ساخت برند

اگر از اهمیت سئوی خارجی آگاه هستید، برند سازی را فراموش نکنید. برند سازی به سئوی خارجی سایت شما و در نهایت به بهبود رتبه سایت در موتور های جست و جو کمک می کند. جست و جو پیرامون نام تجاری، محصولات یا جستجو های نام دامنه به برندینگ شما کمک زیادی می کند.

·بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیزی فرا تر از تولید محتوایی است که در وبسایت شما قرار دارد. بازاریابی محتوا ترفند های سئو داخلی و خارجی، هر دو را شامل می شود. هر محتوایی که در وبسایت نوشته و منتشر می شود، جزء بازاریابی محتوا است.

پست های وبلاگ، اینفوگرافیک ها، نظرسنجی ها، مطالعات و مقالات تحقیقاتی، کتاب های الکترونیکی و... همه جزء بازاریابی محتوا هستند. شما می توانید موضوعاتی که مورد توجه کاربران اینترنت است را پیدا کنید و درباره آن ها محتوا تولید کنید. دغدغه ها، پرسش ها، چالش ها و... بخشی از این موضوعات هستند.

اهمیت سئوی خارجی چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟

·رسانه های اجتماعی

روابط عمومی و سئوی سایت و اهمیت سئوی خارجی با رسانه های اجتماعی و روابط عمومی ارتباط تنگاتنگی دارند. روابط عمومی دیجیتال در حال حاضر ترفند هایی برای ایجاد لینک برای سئوکاران است. شما با استفاده از رسانه های جمعی می توانید لینک های زیادی را به سوی محتوای خود جذب کنید. برخی از ترفند هایی که می توانید درخصوص سئو در رسانه ها به کار ببرید، عبارت هستند از:

 • آگاهی افراد مختلف از برند و نتایج جستجوی برند را افزایش دهید.

 • کسب و کار خود را در مقابل جامعه هدف قرار دهید تا مخاطبان وادار شوند در مورد برند شما صحبت کنند.

نتیجه گیری

اهمیت سئوی خارجی در جذب مخاطب و کاربر به سایت شما بسیار زیاد است. یکی از بهترین راه ها برای افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه سایت در نتایج جست و جوی گوگل، سئوی خارجی است. بسیار از افراد تصور می کنند که سئوی خارجی همان لینک سازی خارجی است. در حالی که لینک سازی خارجی فقط یکی از راه های سئوی خارجی است. از همین روی ما در این مقاله به اهمیت سئوی خارجی و ترفند های آن پرداختیم.

اگر به این سبک مقالات علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم به بلاگ سایت bizzone سری بزنید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

تیتر یک
 • چالش تازه واشنگتن

  اقتصادنیوز: امروز ضعف نیروی هوایی آمریکا به یکی از چالش های این بازیگر تبدیل شده، هرچند در کمال ناباوری، سکانداران این…

اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
کارگزاری مفید