اخذ ویزای شینگن 1402

کدخبر: ۵۴۵۷۸۸
اگر برای تعطیلات نوروز قصد سفر به کشورهای عضو شینگن را دارید، باید چند ماه زودتر برای اخذ ویزای شینگن ۱۴۰۲ اقدام کنید. این ویزا در واقع مجوز خروج شما از کشور مبدا و ورود به کشور مقصد می‌باشد و مراحل اخذ آن باید کاملا قانونی طی شود.
اخذ ویزای شینگن 1402

این ویزا برای شما و تمام افراد خانواده شما به صورت جداگانه صادر می‌شود و بدون آن نمی‌توانید از کشور خارج شوید. ویزای شینگن، ویزای ورود به چندین کشور اروپایی است و شما برای اهداف مختلف مانند تفریح، کار، تحصیل و غیره می‌توانید برای اخذ آن اقدام نمایید.

این ویزا بسیار رایج و مقرون به صرفه است، چون با داشتن آن می توانید به راحتی به کشورهای عضو شینگن سفر کنید و برای هر کشور نیازی به ویزای جداگانه نیست. این ویزا در سال ۱۹۸۵ تصویب شد و شامل ۲۶ کشور می‌شود که این کشور‌ها برای صدور این ویزا نسبتا سختگیر هستند، از این رو نباید به فکر کلک و تقلب باشید، چون افسر سفارت بسیار مجرب است و اگر دچار کوچکترین شکی شود، شما را ریجکت خواهد کرد که در این صورت مشمول جریمه نقدی و یا حتی محرومیت از اخذ ویزا خواهید شد.

این ویزا هم مانند سایر ویزا ها انواع و هزینه های مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، از این رو اگر قصد اخذ آن را دارید با ما همراه باشید تا از شرایط و قوانین اخذ مطلع شوید.

انواع ویزا شینگن چیست ؟

اگر برای اخذ ویزای شینگن ۱۴۰۲ اقدام می‌کنید، باید با توجه به هدف و مقصد خود برای نوع خاصی از ویزا اقدام نمایید، چون انواع ویزا شینگن مختلف و متفاوت است، به عنوان مثال اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای عضو شینگن را دارید برای ویزا تحصیلی اقدام نمایید، این ویزا هم برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال و هم برای دانشجویان بالای ۱۸ سال صادر می‌شود که با اخذ آن با توجه به شرایط سنی خود می‌توانید به ادامه تحصیل بپردازید.

نوع دیگری از ویزای شینگن، ویزای کاری است که شما با این ویزا می‌توانید به کسب و کار بپردازید و تجارتی را در این کشورها شروع کنید. اخذ این ویزا هم شرایط خاص خود را دارد و هنگام دریافت آن باید نوع کار و مدت زمان اقامت خود را به طور کامل بیان کنید. این ویزا برای مدت محدودی صادر می‌شود و پس از اتمام مهلت باید به کشور خود بازگردید.

نوع دیگری از ویزا، ویزای تفریحی است که از این ویزا برای گشت و گذار و دیدن اقوام و دوستان می‌توانید استفاده کنید. توجه داشته باشید با این ویزا نه می‌توانید کار کنید و نه اینکه تحصیل نمایید، در واقع اگر با این ویزا به فعالیت دیگری غیر از گردش بپردازید در اسرع وقت ریجکت می‌شوید و باید خاک کشور را ترک نمایید.

برخی از ویزاها یک بار ورود هستند، یعنی شما با آن می‌توانید فقط برای یکبار به کشورهای شینگن وارد شوید اما در مقابل این ویزا، نوع دیگری وجود دارد که به ویزا چند بار ورود معروف است و با اخذ آن، می‌توانید چندین بار وارد کشورهای شینگن شوید و از آن‌ها خارج گردید.

در واقع نوع ویزا به هدف شما از سفر بستگی دارد، از این رو قبل از اقدام به اخذ ویزای شینگن، هدف خود را مشخص نمایید.

شرایط اخذ ویزا شینگن ۱۴۰۲

شرایط اخذ ویزا شینگن ۱۴۰۲

تاکنون با ویزا شینگن آشنا شدید، اما آشنایی با شرایط اخذ ویزا شینگن ۱۴۰۲ بسیار مهم و حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین شرایط اخذ آن، تمکن مالی است. وقتی شما برای این ویزا اقدام می‌کنید، حساب و گردش مالی شما باید به قدری خوب باشد که افسر سفارت متقاعد شود. در واقع تمکن مالی ضمانت کننده این امر است که شما در کشور مقصد با مشکل مالی مواجه نخواهید بود و از عهده مخارج خود بر می آیید.

از دیگر شرایط لازم، شرایط سنی است، به عنوان مثال اگر شما قصد ادامه تحصیل را دارید شرایط سنی بسیار مهم است، به عنوان مثال اگر شما در سن بالاتر اقدام به تحصیل در مقطع کارشناسی را داشته باشید مسلما شانس کمتری در اخذ ویزا نسبت به افراد جوان تر خواهید داشت.

از دیگر شرایط لازم برای اخذ این ویزا، کشور مقصد است. شما با این ویزا فقط به کشورهای اروپایی عضو شینگن می‌توانید سفر کنید و برای سایر کشورها غیر قانونی و بی اعتبار خواهد بود.

شرط دیگری که بسیار باید به آن توجه کرد، عدم سوء پیشینه و نداشتن سابقه کیفری است. اگر در کارنامه شما جرم و جنایتی وجود داشته باشد نباید به اخذ این ویزا امیدوار باشید، چون کشورهای شینگن در پذیرش مهاجر بسیار سختگیر هستند و با کوچکترین مشکلی، ویزا را صادر نمی کنند.

در واقع شرایط کلی اخذ این ویزا تقریبا برای همه یکسان است، مگر در موارد خاص که شامل تبصره می‌شود. شما میتوانید با انتخاب یکی از تور اروپا آژانس روشنی گشت به راحتی این ویزای را دریافت نمایید

مراحل اخذ ویزا شینگن ۱۴۰۲

مراحل اخذ ویزا شینگن ۱۴۰۲

همان طور که در قسمت‌های قبل اشاره شد، ویزا شینگن یک ویزا بسیار مهم است و سالانه افراد زیادی برای دریافت آن تلاش می‌کنند، اما علاوه بر شرایط خاصی که برای دریافت آن وجود دارد، مراحل اخذ ویزا شینگن ۱۴۰۲ نیز بسیار طولانی و زمان بر است، از این رو چندین ماه قبل از سفر برای آن اقدام کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

نخستین و مهم ترین مرحله، ارسال فرم تقاضانامه است. این فرم درخواست شما برای ویزا را بیان می‌کند که یک نامه کاملا رسمی است و باید به زبان انگلیسی ترجمه شود، در غیر این صورت فاقد ارزش قانونی می‌باشد. در این فرم شما باید مشخصات شناسنامه، هدف و مدت سفر، کشور مقصد و غیره را بیان نمایید و در تکمیل آن دقت کنید، چون مهم ترین قدم برای اخذ ویزا است.

اگر این درخواست توسط سفارت کشور مد نظر پذیرفته شد، می‌توانید بقیه مراحل را انجام دهید.

مرحله بعدی گرفتن عکس بیومتریک است که باید تمام رخ گرفته شود، به طوری که چهره شما در آن کامل مشخص باشد. سعی کنید از عکس‌های قدیمی استفاده نکنید و بعد از این مرحله باید برای انگشت نگاری بروید و در نهایت برای ملاقات با افسر سفارت وقت بگیرید.

وقت سفارت نسبتا زمان بر است ولی بسیار مهم می‌باشد و در واقع می‌توان گفت آخرین مرحله است. در روز ملاقات، افسر از شما سوالاتی می‌کند و شما با پاسخگویی خود می‌توانید نظر مثبت او را جلب کنید. پاسخ‌های شما باید شفاف باشد و از طفره رفتن و تقلب به شدت پرهیز نمایید و اگر توانستید او را متقاعد و مجاب نمایید، در این صورت باید چمدان خود را برای سفر ببندید و عازم شوید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید حتما با آژانس مسافرتی  روشنی گشت تماس بگیرید

مدارک لازم برای اخذ ویزا شینگن ۱۴۰۲

تاکنون با شرایط و مراحل اخذ ویزا آشنا شدید، اکنون نوبت مدارک لازم برای اخذ ویزا شینگن ۱۴۰۲ است. از جمله مدارک لازم شناسنامه و کارت ملی است که هم اصل و هم کپی آن ضروری می‌باشد و تمام اطلاعات مندرج در آن‌ها باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

اگر برای ویزا تحصیلی اقدام می‌کنید باید کارنامه و مدارک قبلی تحصیلی خود یا نامه بورسیه را نیز ارائه دهید. اگر ویزای کاری مدنظر شماست، باید مدارک مربوط به سابقه کاری خود و یا دعوتنامه از شرکت یا مراکز کشور مقصد را نیز ارائه کنید. برای اخذ این ویزا ارائه مدارک مالی مبنی بر اثبات حساب بانکی خود بسیار حائز اهمیت است.

همچنین اگر گردش مالی شما به حد نصاب نرسد، در این صورت باید فرد دیگری ضمانت شما را کند و تمام مخارج شما را بر عهده گیرد. همچنین قرار دادن وثیقه مانند سند ملک نیز از مدارک لازم برای دریافت ویزا است. در واقع این وثیقه ضمانت می‌کند که پس از اتمام مهلت ویزا، به کشور باز خواهید گشت و این بازگشت برای کشور مقصد بسیار مهم است.

گاهی اوقات ممکن است برای درمان بیماری به کشورهای شینگن سفر کنید که در این صورت ارائه مدارک پزشکی ضروری و لازم است و کمبسیون پزشکی سفارت باید این مدارک را تایید کند.

علت ریجکتی ویزا شینگن ۱۴۰۲

همیشه اقدام برای اخذ ویزای شینگن ۱۴۰۲ به منزله دریافت آن نیست و گاهی اوقات ممکن است با ریجکتی مواجه شوید. در این هنگام نباید ناامید شوید و باید به رفع ریجکتی ویزا شینگن بپردازید. در واقع باید علت ریجکتی را متوجه شوید و برای رفع آن اقدام کنید.

ناقصی مدارک یکی از علت‌های اصلی ریجکت می‌باشد، به عنوان مثال ممکن است مدارک شناسایی یا مدارک بانکی شما کامل نباشد یا گذرنامه و پاسپورت بی اعتبار باشد یا مدارک کاری مانند فیش حقوقی، بیمه نامه و غیره ناقص باشد که در این صورت ریجکت خواهید شد و برای اخذ ویزا باید دوباره اقدام نمایید.

برای اقدام دوباره تمام مراحل باید مجدد انجام شود و به این نکته توجه فرمایید که هزینه‌های پرداخت شده به هیچ وجه عودت داده نمی‌شوند.

یکی دیگر از علت‌های ریجکتی، پاسخگویی نامناسب و نادرست به سوالات افسر است. طرز برخورد و نحوه پاسخگویی بسیار مهم و حائز اهمیت است، در واقع در آن روز باید بسیار رسمی حاضر شوید و با صداقت کامل به سوالات پاسخ دهید.

گاهی اوقات هدف از سفر نامعلوم و یا برای انجام کارهای غیرقانونی می‌باشد که در این صورت نیز، ریجکتی پیش می‌آید.

از دیگر عوامل ریجکتی می‌توان به عدم سلامتی جسمی یا روحی اشاره کرد. گاهی اوقات شما دچار بیماری خاص و مهلک هستید که در این هنگام کشور مقصد برای حفاظت بیشتر از بومیان خود، از صدور ویزا امتناع می‌کند.

ریجکتی اگر به هر علتی پیش آید نباید امید خود را از دست دهید. این موضوع امری کاملا طبیعی است و ممکن است برای هر کسی اتفاق افتد، از این رو بهتر است قبل از اخذ ویزا مدارک و اسناد خود را تکمیل کرده و سپس به صورت کاملا قانونی مراحل آن را طی کنید تا با ریجکتی مواجه نشوید.

اگر قصد دریافت ویزای شینگن را دارید میتوانید با انتخاب تور اروپا نوروز 1402 به راحتی این ویزا را دریافت نمایید

تمکن مالی و هزینه اخذ ویزا شینگن

برای اخذ ویزا، تمکن مالی و پرداخت هزینه اخذ ویزا شینگن بخش بسیار مهمی در اخذ ویزای شینگن ۱۴۰۲ است و باید کاملا برای آن برنامه ریزی کرد و بدون تمکن مالی عالی نمی‌توان از عهده مخارج ویزا برآمد. هزینه اخذ ویزا متغیر و در نوسان است و کشور مقصد با توجه به شرایط اقتصادی و داخلی کشور، آن را تعیین می‌کند.

پرداخت هزینه برای فرم تقاضانامه، اولین هزینه‌ای است که باید پرداخت شود. پس از آن هزینه عکس، ترجمه مدارک، وقت سفارت و غیره مخارجی است که باید پرداخت کنید. تمام این مخارج باید به واحد پول کشور مقصد پرداخت شود. این هزینه ها برای هر کسی جداگانه حساب می‌شود، ولی اگر به صورت خانوادگی برای اخذ ویزا اقدام کنید هزینه‌ها کمتر خواهد شد، چون برای کودکان این هزینه نیم بها محسوب می‌شود.

گاهی اوقات شما از طرف دولت برای تجارت یا قرارداد کاری به کشورهای عضو شینگن اعزام می‌شوید که در این صورت هزینه اخذ ویزا برای شما کاملا رایگان است.

اگر بخواهید برای اخذ ویزا به وکیل مراجعه کنید و تمام کارها را به او بسپارید، از این رو باید حق الوکاله او را نیز به این هزینه‌ها اضافه کنید. در واقع درخواست وکیل، احتمال ریجکتی شما را به حداقل می‌رساند، ولی هزینه افزایش می‌یابد، از این رو با توجه به شرایط مالی خود می‌توانید به وکیل مراجعه نمایید.

همچنین هزینه ویزا برای اقامت کوتاه مدت و بلند مدت نیز متفاوت است. علاوه بر هزینه‌های ویزا، هزینه‌های زندگی مانند خانه، تحصیل، رفت و آمد، خورد و خوراک، هزینه بلیط و غیره را نیز باید در نظر بگیرید و با یک پشتوانه مالی خوب اقدام به اخذ ویزا و سفر کنید.

مزایای داشتن ویزا شینگن

اخذ ویزای شینگن ۱۴۰۲ مزایای بسیار زیادی دارد که مزایا ویزا شینگن به شرح زیر می‌باشد که به بررسی و بیان آن‌ها می‌پردازیم:

اصلی ترین مزیت این ویزا نسبت به سایر ویزاها این امر است که با اخذ آن می‌توانید به چندین کشور سفر کنید، این امر از نظر زمان و هزینه بسیار مقرون به صرفه است، چون نیازی نیست برای سفر به کشورهای مختلف مراحل اخذ ویزا را طی کنید و هزینه‌های مربوطه را پرداخت نمایید.

این ویزا به دانشجویان و محققان اجازه اقامت یک ساله می‌دهد که به تحقیق و پژوهش بپردازند و این یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود.

این ویزا برای وضعیت‌های بحرانی پزشکی و درمانی به صورت فوری صادر می‌شود که بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. در واقع این ویزا برای مهاجران و توریستان بهترین گزینه و انتخاب است، چون به راحتی می‌توانند به ۲۶ کشور اروپایی عضو شینگن سفر کنند و در واقع با این سفرهای کوتاه می‌توانند موقعیت و شرایط زندگی را بررسی نمایند و برای اقامت دائم تصمیم بگیرند و یک کشور را انتخاب نمایند، به همین دلیل اخذ این ویزا برای افراد متعدد در خور توجه است.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی