احتمالا با NFT سرمایه‌دار می‌شوید!

کدخبر: ۶۴۷۵۲۵
در دنیایی هستیم که هر روز تکنولوژی جدیدی برای امنیت بالا تر و فرصت های جدیدتری برای سرمایه‌گذاری در بازار های مالی ایجاد می‌شوند.
احتمالا با NFT سرمایه‌دار می‌شوید!

رپرتاژ آگهی: در طی چند سال گذشته، بازار ارز های دیجیتال رشد بسیاری داشتند و مخاطبان بسیاری را برای سرمایه‌گذاری جذب کرده‌اند. اکنون با ورود توکن های غیرمثلی به بازار های مالی، توجه ها به سمت این ارزها رفته است. توکن های غیرمثلی همچون ارز های دیجیتال از تکنولوژی بلاکچین برای ایجاد امنیت در شبکه خود استفاده می‌کنند.

NFT چیست؟

NFT به سازندگان و مصرف‌کنندگان قدرت می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فرد را در فضایی دیجیتالی مبادله کنند، در حالی که Metaverse محیطی همه‌جانبه برای کاوش و تعامل در حوزه‌های مختلف مانند هنر، تجارت و سرگرمی ارائه می‌دهد. این تلفیقی از فناوری و خلاقیت نشان‌دهنده طلوع عصر جدیدی در تجربیات آنلاین است.

این دارایی‌های دیجیتال نماد دارایی‌های فیزیکی ما هستند که به فرمت‌های دیجیتال و مجازی تبدیل شده‌اند که طیف وسیعی از محتوا مانند عکس، موسیقی، فیلم، نقاشی و موارد دیگر را در بر می‌گیرد. با این حال، پتانسیل آنها فراتر از صرفا دیدن است. یکی از این توکن ها که انقلابی در بازار های جهانی با خود آورد، توکن های soulbound هستند.

توکن های Soulbound

توکن‌های Soulbound (SBT) دسته‌ای از NFT‌ها را نشان می‌دهند که غیرقابل انتقال هستند و دارای قابلیت‌های تأیید عمومی هستند. همچنین به عنوان گواهی برای اعتبار، وابستگی‌ها و تعهدات یک فرد عمل می‌کنند. اما چه چیزی آنها را متمایز می کند؟

این توکن ها، اگرچه غیرقابل انتقال هستند، اما برای ردیابی شهرت طراحی شده اند و برای فروش در نظر گرفته نشده اند. اصطلاح soul که به روح اشاره دارد، در NFT های soulbound دقیقاً به چه معنی است؟
Soul اصطلاحی است که برای توصیف کیف پول ها یا حساب های دارای SBT یا توکن های غیرقابل انتقال که برای همیشه محدود شده اند استفاده می شود. به عنوان مثال، یک Soul می تواند به عنوان یک مخزن دیجیتالی از سابقه کاری یک فرد، اعتبارسنجی اطلاعات رزومه و موارد دیگر عمل کند.

توکن‌های غیرقابل فروش مانند SBT با جمع‌بندی طیف متنوعی از اطلاعات مانند سوابق پزشکی، مدارک تحصیلی، جزئیات هویت و دارایی‌ها، نگاهی اجمالی به آینده‌ای ارائه می‌دهند که توجه و استفاده محتاطانه امروز ما را می‌طلبد.

چشم انداز بازارها در بخش های فناوری و صنعت، با تاکید قوی بر آموزش و استفاده هوشمندانه، به طور مداوم در حال تغییر است. در طول سال‌ها، پلتفرم‌های مختلفی پدید آمده‌اند، از پلتفرم‌های معتبری مانند Rarible، Opensea، Gem، Looksrare و x2y2 گرفته تا ورودی‌های جدیدتر مانند Blur و Wondoria.

این بازارها درگیر پیشرفت و رقابت روزانه هستند و به طور مداوم مزایای جدیدی را برای جذب کاربران بیشتر و ساده کردن مسیر سودآوری برای همه شرکت کنندگان معرفی می‌کنند. با نگاهی به آینده، تکامل آینده این بازارها در قالب aggregator نهفته است، پلتفرم‌های غیرمتمرکز که از شبکه‌های متعدد پشتیبانی می‌کنند و در نتیجه ارزش را هم برای معامله‌گران و هم برای هنرمندان افزایش می‌دهند. هرچه این ارزش ها قوی تر و سازنده تر شوند، مسیر رشد صنعت سالم تر خواهد بود.

توکن های Soulbound

Aggregator ها

در میان aggregatorها، در حال حاضر می‌توان به Blur، Opensea pro و Wondoria اشاره کرد. این پلتفرم‌ها راحتی دسترسی به مجموعه‌های مختلف را به طور همزمان ارائه می‌دهند، البته در درجه اول از شبکه اتریوم و بازارها و مجموعه‌های مرتبط با آن پشتیبانی می‌کنند. با این حال، ضروری است که پشتیبانی گسترده از آثار هنرمندان در سایر شبکه های در حال رشد مانندBNB ، Avalanche، Arbitrum، Base، Polygon و غیره را شناسایی کنیم.

واندوریا

واندوریا

واندوریا، یک پلتفرم نسل جدید که به عنوان یک تجمیع کننده چند شبکه ای از 10 شبکه پشتیبانی می کند و از همه مجموعه ها استقبال می کند. با استفاده از فناوری seaport که توسط Opensea پیشگام است، ویژگی‌های جذاب بازارهای معاصر را ترکیب می‌کند و به فروشندگان اجازه می‌دهد دارایی‌های خود را در چندین پلتفرم به طور همزمان لیست کنند.

ویژگی های کلیدی Wondoria شامل سرعت بالا، اقدامات امنیتی قوی، رابط کاربر پسند و طراحی بصری جذاب است. علاوه بر این، وعده آن برای تمرکززدایی، پتانسیل ایجاد تحول در چشم انداز بازار NFT را دارد. واندوریا قصد دارد با تسهیل کمترین قیمت کف و جذب بالاترین قیمت، کارایی را برای کاربران به حداکثر برساند و در نتیجه رقابت سالم را بین شرکت کنندگان تقویت کند. واندوریا همچنین جزو معدود پلتفرم هایی است که در کنار yugaLabs و پلتفرم magiceden در مسیر حمایت از خالقین اثر های NFT قدم بر میدارد و در پلتفرم خود از Royalty یا حق امتیاز سازنده پشتیابنی می‌کند تا خالقان توکن ها همواره مشتاق به ایجاد کالکشن های جدید باشند.

جمع‌بندی

NFT به سازندگان و مصرف‌کنندگان قدرت می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فرد را در فضایی دیجیتالی مبادله کنند، در حالی که Metaverse محیطی همه‌جانبه برای کاوش و تعامل در حوزه‌های مختلف مانند هنر، تجارت و سرگرمی ارائه می‌دهد. این تلفیقی از فناوری و خلاقیت نشان‌دهنده طلوع عصر جدیدی در تجربیات آنلاین است. توکن‌های Soulbound (SBT) دسته‌ای از NFT‌ها را نشان می‌دهند که غیرقابل انتقال هستند و دارای قابلیت‌های تأیید عمومی هستند. توکن‌های غیرقابل فروش مانند SBT با جمع‌بندی طیف متنوعی از اطلاعات مانند سوابق پزشکی، مدارک تحصیلی، جزئیات هویت و دارایی‌ها، نگاهی اجمالی به آینده‌ای ارائه می‌دهند که توجه و استفاده محتاطانه امروز ما را می‌طلبد.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی