فرار سرمایه از بازار سهام؛

رشد 10 برابری خروج پول حقیقی از بورس

کدخبر: 458598
اقتصادنیوز: در دومین هفته کاری آذر ماه میزان نقدینگی خروجی از بورس 10 برابر افزایش یافت. این در حالی است که ورود نقدینگی حقیقی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس رشد 5 برابری داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز، در هفته اخیر روند خروج نقدینگی حقیقی از بورس ادامه داشت و رکورد 5 روز خروج پیاپی پول حقیقی ثبت شد.

خروج بدون توقف 

در هفته اخیر  بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه پیش از آن، سومین روز ورود پول حقیقی را پشت سر گذاشته بود. روز شنبه 529 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد و روز یکشنبه این رقم به 288 میلیارد تومان رسید. کاهش خروج پول حقیقی روز دوشنبه ادامه پیدا کرد و 102 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد.

 اما در 2 روز پایانی هفته نرخ خروج سرمایه افزایش یافت. روز سه‌شنبه 338 میلیارد تومان و روز چهارشنبه 417 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

بدین ترتیب دومین هفته آذرماه با خروج سهامداران حقیقی همراه بود. در مجموع کل هفته هزار و 674 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 334 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد 10 برابری داشته است.

ورود نقدینگی حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت

در هفته اخیر شاهد ورود پول حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت در تمامی روزهای هفته بودیم. روز شنبه 49 میلیارد تومان پول حقیقی به این صندوق‌ها وارد شد و روز یکشنبه این رقم به 149 میلیارد تومان بالغ شد که بیشترین رقم هفته بود.

روز دوشنبه 3 میلیارد تومان و روز سه‌شنبه 5 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی روانه صندوق‌های درآمد ثابت شد. در آخرین روز معاملاتی هفته 49 میلیارد تومان پول حقیقی وارد شد.

در مجموع این هفته 255 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس وارد شده است. به عبارت دیگر طور میانگین روزانه 51 میلیارد تومان پول حقیقی به این صندوق‌ها وارد شده است که نسبت به هفته گذشته بیش از 5 برابر -معادل 466 درصد- بیشتر شده است.  

بورس

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: در روزهای که دلار شکل نوسانی خود را حفظ کرده و همچنان در بازار بالا و پایین می شود، اما بازار خودروهای…

از دست ندهید
فلای تودی